Hücrede bulunan veriyi diğer sayfaya aktarmak

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
slm lar bilmiyorum gecenin buy satinde hala cvp verecek varmıdır ama ben genede şansımı denemek istedim...ama önce sonsuz treşekkürler bu siteyi yapanlara...şimdi benim sorum şu; elimde bir kaç sayfalı bir isim listesi var yani birkaç tablo...1 sayfadan seçtiğim ismi tıkladığımda o isim örneğin 4. sayfadaki başka bir listeye gidebilirmi...yani kopyala yapıştır yapmadan ..şimdiden teşekkürler. örneği ekli dosyada bulunmaktadır

xxrt:başlıkdüzenlendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
X

xxrt

Misafir
Fonksiyon bölümüne yazmışsınız.Fonksiyon olarakmı istiyorsunuz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanızdaki Sayfa1 in kod bölümüne aşağıdaki kodu uygulayınız. Hücreye çift tıkladığınızda işlemi yapacaktır.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
    Cancel = True
    Set S2 = Sheets("Sayfa2")
    S2.Cells(S2.[C65536].End(3).Row + 1, 3) = ActiveCell.Value
    MsgBox "Seçmiş olduğunuz isim aktarılmıştır.", vbInformation
End Sub

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
özür dilerim cehaletimi mazur görün ama kod bölümü nerde :(

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Sayfa1 aktif halde iken isminin üzerinde sağ klik yapın. Bir menü ekrana gelecektir. Bu menüden "Kod Görüntüle" yi seçin ve kodları açılan pencereye uygulayın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
Fonksiyon bölümüne yazmışsınız.Fonksiyon olarakmı istiyorsunuz?
öyle değil...şey bakın ben ilaç mümessiliyim...bi dr listem var ve birde rapor formatım...her hastaneyi ayrı bir sayfada görüntülüyorum.atıyorum''devlet hastanesindeki bir hekimi mi bu gördüm ve raporumda belirticem bu arada sayfalardan birinde de dediğim gibi rapor formatım var...xxxx yyyyyy isimli dr'umu gördüm listeden onu buldum ve tıkladığımda o isim rapor yerindeki 1. sıraya daha sonra tıkladığımda 2. isim rapor yerindeki 2. sıraya gitmesini istiyorum...tam listemi ve rapor formatımı görmek istermisiniz...şimdsiden 1000 lerce 1000000 larca teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
Selamlar,

Sayfa1 aktif halde iken isminin üzerinde sağ klik yapın. Bir menü ekrana gelecektir. Bu menüden "Kod Görüntüle" yi seçin ve kodları açılan pencereye uygulayın.
tekrar sizi rahatsız edicem ancak ismin üzerinde sağ klik yaptığımda kod görüntüle diye bişey çıkmıyor acaba excel office 97 olduğu içinmi yani eski versiyon olduğundan olabilirmi

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
tekrar sizi rahatsız edicem ancak ismin üzerinde sağ klik yaptığımda kod görüntüle diye bişey çıkmıyor acaba excel office 97 olduğu içinmi yani eski versiyon olduğundan olabilirmi
yaa pardon şimdi anladım..çok özür dilerim ya..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Alt kısımda sayfa sekmelerinin bulunduğu kısımda sağ klik yapıp kodu uygulayacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
Selamlar,

Alt kısımda sayfa sekmelerinin bulunduğu kısımda sağ klik yapıp kodu uygulayacaksınız.
tekrar selamlar ekte dr listemi ve rapor formatımı gönderiyorum...olayı anladım ancak bu listede onu nasıl yapıcam...isim ve soy isme ayrı ayrımı yıklamam gerekecek...şimdiden sonsuz teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
türkçe office 97
şimi listeyi gönderebilidim hızlı cvp ekli dosya gitmiyormuş prd...bu arada ben office uygularımı iyi bildiğimi sanıyordum...hiç bilmiyormuşum :)

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Örnek dosyanızı eklemişsiniz fakat hangi sayfada hangi hücreye tıklayınca hangi bilgileri nereye aktarılacak bunu belirtmemişsiniz.