HÜcre Sİl

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Arkadaşlar konu ile alakalı olarak form üzerinde bu soruyu daha önce sormuştum ve sağolsun arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmışlardı fakat anlamadığım bir şekilde kodlar hata vermişti. Soruyu gönderdiğim dosya içinde anlattım yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize iyi çalışmalar

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Aşağıdaki kodu dener misiniz?

Kod:
Sub sil()
Dim t As Integer
For t = [a65536].End(3).Row To 2 Step -1
If Not Format(Cells(t, "e"), "00000") > Format(Date, "00000") Then Range(Cells(t, "c"), Cells(t, "h")).Delete
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Hücre gölgelendirmeleri sarı olanları temizler.
Sub test()
For Each sil In Range("c1:h1000")
If sil.Interior.ColorIndex = 6 Then
sil.Clear
End If
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Sayın hamitcan gönderdiğiniz kod için teşekkür ederim. Ufak bir düzeltmeye ihtiyaç var. E sütunundaki tarih değeri Bugünden büyükse o satır silinmesin Eğer E sutunundaki değer bugünden küçükse C ve H hücre aralığı silinsin demiştim. Sizin verdiğiniz kod çalışıyor. ancak hücre çizgilerinide siliyor hücre cizgileri silinmeyecek sadece hücre içindeki değerler silinecek. Oysa sizin kodlarınız hem tablo çizgilerinide siliyor. Hocam kodlarınızı gönderdiğim dosya üzerinde uyarlarsanız daha iyi analaşılacak galiba. Açıklamak gerekirse. O tabloyla hergün devam durumu yapıyorum. Bir önceki günün izin girişleri bir sonraki gün silinip sayfa boşaltılması gerekiyor. Ama izni devam eden personelin olduğu satır silinmesin istiyorum. sorun bu

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Sayın ileriexcel kodlarınız için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Sayın hamitcan

hocam birşey daha kod oldukça yavaş çalışıyor döngünün daha hızlı olması mümkünmü

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Şu anda farklı bir çözüm aklıma gelmiyor. Kanımca, daha farklı çözümler oluşturulabilir.