Hücre sabitleme

ÜSTADLARIM;
listede bir yer seçtiğim zaman daha önce girdiğim yerlerde değişiyor.Sabitleme imkanı var mı ?DUALARIMLA

ÜSTADLARIM
Allah aşkına olumlu ya da olumsuz bir cevap yazalım.Yazalım ki umudum tükensin.Olmayacak kanaatine varayım.Her sabah geliyorum cevap yazılmıştır diye seviniyorum.46 kişi bakmış menfi ya da müspet cevap yazılmamış.En azından böyle olmaz bekleme denilmesi dahi benim için yeterli.
Allah yar ve yardımcınız olsun.Nur ve rahmeti üzerinize olsun.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
sitede arama yapın, sizin sorunuzun benzerleri var. bulamazsanız sizin yerinize biz arama yaparız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar

Bu dosyada ne yapmak istediğinizi biraz daha açarsanız, belki dosyanızdaki bazı nesneler kaldırılır, belki bazılarının özellikleri değiştirilir yada VBA kodları kullanılarak derdinize çare bulunur. ama önce ne yapmak istiyorsunuz onu bildirin lütfen :)

Değerli ÜSTADIM;

Solda listede ilçe adları mevcut Okul adları yazan yerde soldaki listede hangi ilçeyi seçtim ise o ilçeye ait okul adları geliyor.Seçtiğim ilçedeki okul adını yazdığım zaman yanda ilçe adını yazıyor.Başka bir ilçeye geçtiğim zaman yukarıda ÖRNEĞİN: AKÇADAĞ ilçesine ait okul adları AKÇADAĞ olarak kalması lazım iken yeni seçtiğim ilçenin adını alıyor.
Benim isteğim ise :LİSTEDE İLÇE seçtik
C4 te AKÇADAĞ a ait okul adı seçtiğim zaman D4 te ilçe adını yazıyor.
Listede başka bir ilçeye geçtiğimiz zaman
C5 te yeni seçtiğimiz ilçeye ait okullar çıkıyor.D5 te de o ilçenin adı yazıyor.
SORUN D4 te değişiyor.Değişmemesi lazım.İnşallah anlatabildim.
Hakkınızı helal edin.Ben dilimin döndüğü şekilde anlatmaya çalıştım.