Hücre içindeki ' ( Tırnak işaretini) kaldırmak

Excel Vers. ve Dili
Excell 2007
Merhaba ,

Bir rapor hazırlamam gerek Hücrede dıştan gözükmeyen ama içine tıkladığında ' tırnak işareti var.Ctrl+H yada Hücre bölme ile denedim fakat olmuyor

KARLIKTEPE hücrenin içine girdiğinde 'KARLIKTEPE olarak gözüküyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Boş bir hücreye 1 yazın. Sonra bu hücreyi kopyalayın, tırnak işaretini kaldırmak istediğiniz hücreleri seçin. Seçili hücrelerin üzerinde fare ile sağ klik yaptıktan sonra özel yapıştır dan çarp seçeneğini işaretleyerek tamam butonuna basın.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Merhaba,

Diğer bir alternatif ise, CTRL+H veya değiştir deyin aranan kısmına " (çifttırnak), yeni değeri boş geçin. Tümünü değiştir deyin.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Eğer verilen önerilerden sonuç alamadıysanız. Aşağıdaki işlemleri yapınız.

Belirttiğiniz şekilde olan bir hücre içine F2 tuşuyla girdikten sonra tek tırnak işaretini silin. Daha sonra bu hücreyi kopyalayın. Tek tırnak içeren diğer hücreleri seçip sağ klik-özel yapıştır menüsünü açın. Biçimleri seçeneğini seçip tamam tuşuna basın. Otomatik olarak tek tırnak işaretleri silinecektir.

Excel Vers. ve Dili
VBA
Aynı sorunla bende karsılastım. NETSIS ten veri aldığımda basta ' işareti ile tm hucreler biçimlendiriliyordu.
Pratik bir cozum. bos ve temiz bir hucreye 1 yazın biçim kopyalayın ve düzeltmek istediğiniz alana yapıştırın.

Excel Vers. ve Dili
2007 ve 2013
Merhaba,

Boş bir hücreye 1 yazın. Sonra bu hücreyi kopyalayın, tırnak işaretini kaldırmak istediğiniz hücreleri seçin. Seçili hücrelerin üzerinde fare ile sağ klik yaptıktan sonra özel yapıştır dan çarp seçeneğini işaretleyerek tamam butonuna basın.

.
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum bir programdan aktardım excele. Hücrelerin başında tırnak (') işareti mevcut.Ayrıca bazı hücrelerde kenarlık var diğerlerinde yok onları yapmaya çalışıyorum düzeltemiyorum.(') bu işareti koymadan bir şey yazamıyorsun hücreye (####) bu işaret çıkıyor çıldırmak üzereyim lütfen yardım edin.