hücre içeriği değiştiğinde

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Merhaba arkadaşlar.
Bir çalışma sayfamdaki hücrelerin içeriğini zamana bağlı olarak değiştiriyorum. Bu değişiklik yapıldığı anda tablo dışındaki bir sütuna bir işaret koymasını istiyorum. Nasıl yapılacağı konusunda yol göstermenizi bekliyorum. Dosyam ektedir. Saygılar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Selam
Ben epey uğraştım ve biraz birşeyler yapabildim. "+" işaretini yazdırabildim. "√" işaretini yazdırmayı beceremedim. Bunu nasıl yazdırabilirim.

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Siz zaten sonuca ulaşmışsınız bir ölçüde. S sütununu fontunu wingdings olarak biçimlendirin.

Kod:
Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Intersect(Target, [K5:L23]) Is Nothing Then Exit Sub
    Cells(Target.Row, "S") = "ü"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkür ederim Necdet bey. Peki çalışma kitabımda birden fazla sayfalar var, her sayfa için bu kodları yazacakmıyım yoksa başka yöntemi varmı. Ben çalışma kitabına bir modül ekledim ve bu kodu da modüle yazdım fakat diğer sayfalarda çalışmadı. Nasıl yapmam gerekir. Saygılar.

Son düzenleme:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Eğer sayfalarınız aynı özellikteyse 3. mesajdaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirip kullanılabilir. Bu kodları da ThisWorkbook'a kopyalanmalıdır.

Aşağıdaki kod Sayfa1 dışında diğer tüm sayfalarda kullanılır. İnceleyiniz lütfen.

Kod:
Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
    If ActiveSheet.Name = "Sayfa1" Then Exit Sub
    If Intersect(Target, [K5:L23]) Is Nothing Then Exit Sub
    Cells(Target.Row, "S") = "ü"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Merhaba,
Denedim gayet güzel çalışıyor. Üstelik sayfa1 de de çalışıyor, sanırım sayfa adı "sayfa1" olmadığı için. Neden derseniz koddaki sayfa1 adını silip dosyada adı geçen adı yazdım o zaman çalışmadı. Ben böyle deneyerek buluyorum çoğu şeyleri. Çok teşekkür ederim Necdet bey. Saygılar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Saygı bizden Sayın m.gur,

Kodları yazarken bazı şeyleri ilk değer olarak alıyoruz doğal olarak. Türkçe ofiste sayfa adları Sayfa1, Sayfa2 .... İngilizce Ofiste sayfa adları Sheet1, Sheet2... şeklinde gidiyor.

Sizin orijinal dosyanızda ilk sayfanızın adını bilmediğimizden kod içinde Sayfa1 olarak denetlemek gerekti. Ee sizde işin püf noktasını öğrenmişsiniz hemen kapmışsınız, tebrik ederim.

Güle güle kullanınız.