Grafikte y eksen değerlerini sabitlemek?

Excel Vers. ve Dili
xp tr
Merhabalar tek serili bi grafik çizmek istiyorum fakat bu grafikte y eksenindeki değerlerin ise benim belirlediğim aralıklarda olmasını isyiyorum. Böyle bişey mümkünmüdür?

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
xp tr
ekte örenk olarak bir dosya gönderdim. Referans değerlerin y ekseninde değişmeden kalmasını istiyorum (Değerler belli bir oranla artıp azalmıyor)

Excel Vers. ve Dili
xp tr
Ferhat bey; istediğim hemen hemen bu fakat ben 100-150-200 yazan yerde referans değerlerim çıksın istiyorum. birde siz o veriyi nasıl eklediniz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ferhat bey; istediğim hemen hemen bu fakat ben 100-150-200 yazan yerde referans değerlerim çıksın istiyorum. birde siz o veriyi nasıl eklediniz?
Y ekseninin üzerinde iken Sağ Mouse tuşuna basın ve çıkan Popup menüden "Ekseni Biçimlendir"i seçin..

"Ekseni Biçimlendir" iletişim kutusunda "Desenler" sekmesini seçin.
  • Ana Onay İşareti Türü için : YOK
  • İkincil Onay İşareti Türü : YOK
  • Onay İşareti Etiketleri : YOK
ayarlarını yapın.

Böylelikle, sadece referans değerleri gözükecek, Y ekseninin orjinal ölçeklendirme değerleri görüntülenmeyecektir. Ama değerler, yine görüntülenmeyen bu skalaya uygun olarak grafik alanında gösterilecektir.

NOT : Veriyi, ikinci bir seri tanımlayarak, grafiğe dahil ettim. İkinci serinin grafik türünü XY Dağılım belirledim ve bunları İkincil Eksenlere göre ayarladım. Daha sonra bir kaç küçük görsel rotüş yaptım ... Grafiğin, "Veri Kaynağı"nı görüntüleyip inceleyiniz.