Grafik çizimi ile ilgili?

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-11-2024
Merhaba arkadaşlar ekli dosyada da anlattım Sayfa1 e çizdirdiğim grafiği Sayfa2 ye kopyalayıp yapıştırıyorum. Fakat Sayfa1 deki grafik üzerind yaptığım tüm değişikliklerin Sayfa 2 deki grafiktede aynen görünmesi için ne yapabilirim vede Sayfa1 deki grafiği sildiğimde Sayfa2 deki grafiğinde silinmesi için ne yapmalıyım Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Arkadaşlar eğer bunu excelde yapabilme imkanımız yoksada söylerseniz sevinirim İnşallah oluyordur. cevaplarınızı bekleyeceğim

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
Sn Yurttas hocam ellerine sağlık güzel olmuş yanlız benim o sayfada birden fazla grafiğim var her grafiğin yanına sizin göndermiş olduğunuz Güncelle butonunu ekleyip her grafik için revize etmeye çalıştım ama başaramadım sizin kodlarda geçen aşağıdaki
ActiveSheet.ChartObjects("Chart 3").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
("Chart 3") ne demek
yani kısacası bunu kendime revize edebilmem için yukarıdaki kodları anlayamadım hocam acemiliğimize verin
Yani benim o sayfada 1 den fazla grafiğim var bu grafiklerim diğer sayfada hepsi belli farklı yerlere kopyalanıyor bunun için nasıl bir şey yapmam lazım

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sn Yurttas hocam ellerine sağlık güzel olmuş yanlız benim o sayfada birden fazla grafiğim var her grafiğin yanına sizin göndermiş olduğunuz Güncelle butonunu ekleyip her grafik için revize etmeye çalıştım ama başaramadım sizin kodlarda geçen aşağıdaki
ActiveSheet.ChartObjects("Chart 3").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
("Chart 3") ne demek
yani kısacası bunu kendime revize edebilmem için yukarıdaki kodları anlayamadım hocam acemiliğimize verin
Yani benim o sayfada 1 den fazla grafiğim var bu grafiklerim diğer sayfada hepsi belli farklı yerlere kopyalanıyor bunun için nasıl bir şey yapmam lazım

Excel her grafiğe Chart1, Chart2 gibi kendisi isim verir.

Bu kodlar ben Macro Kaydet yöntemi ile yaptım. Şimdi sizde aynı yöntemi uygularsanız. Kodlar kendiliğinden oluşur.

Önce yapacağınız işlemleri adım adım hazırlayın. Yazabilirsiniz de.

Örneğin benim izlediğim yol:

Sayfa2'ye git. Bütün hücreleri sil. Sayfa1'e gel Grafiği kopyala. Sayfa2'ye git. Grafiği buraya yapıştır.

Mantığı şu: Grafikte yaptığım her dğişiklikten sonra git eski grafiği sil onun yerine bunu yapıştır.

Ben bunları yaparken macro kaydet tüm bu kodları benim için kaydetti. Ben de bunları bir düğmeye bağladım.

Siz de bu yolu izlerseniz yapabileceğinizi umuyorum.

..

udentr2002

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
iş yerinde Office 365
evde Office 365
07-11-2024
hocam teşekkür ederim söylediğin yolu deneyerek yapacağım