Geniş Çaplı Takip Listesi, Kod isteği

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - XP - Türkçe
Arkadaşlar EK'teki dosyada herşeyi açıkca yazdım, buraya yazsam olayı görmeden anlanabilecek bişey değil :)

Excel.web.tr iyiki varsın :) herkese şimdiden teşekürler, inşallah ilerde bende iyice öğrenir yardım ederim :)

Excel Vers. ve Dili
Sanırım çok zor birşey sordum :)

Bana hangi kodları yada formülleri kullanırsam sonuca ulaşabileceğimi yol gösterirseniz, ben araştırıp, kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışayım.

Saygılarımla . . .

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
....

Merhabalar Probilgi.
Mesajını yeni gördüm ve sana cevap olabilecek bir dosya hazırladım.
Umarım istediğin gibi olmuştur.

1-) Öğrencilerin numaralarını girince o numaraya ait öğrencinin adını o hücreye yazıyor.

2-) Aktar Butonuna basınca o Sayfadaki öğrencilerin isimlerini ÖĞRENCİLER sayfasına aktarıyor.

3-) Öğrenciler sayfasında her hangin bir hücreye tıklayın.İsmi çift olanları siliyor.Yani her isimden bir tane kalıyor.

4-) Topla Butonuna basıncada o öğrencilerin toplam etüt saatini karşılarına yazıyor.

Kolay gelsin. İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
KarıncaZ sen benim Hayal ettiğim birşeyi gerçekleştirdin ve süpersin. ne diyim ellerine sağlık. Şaşırdım kaldım. Böyle birşey yapılamaz diye düşündüm :) süpersin

bir deneme yaptımda sadece ÖĞRENCİLER sekmesinde topla dediğimde bazen aralarda satır boşluğu bırakıyor :) eh bu kadarda olsun dimi :) hiç önemli değil. KARINCAZ Teşekürler, Eline Emeğine sağlık

Son bi soru sorayım :) ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR olarak çoğaltmam lazımda

SALI GÜNÜNÜ ÇOĞALTSAM İSİMLERİNİ VE KODLARIN İÇİNDEKİ SALI LARI GÜNLERE GÖRE UYARLASAM :) AYNI SONUCU ALIRMIYIZ. ve AKTAR tuşunu PAZAR gününe koysak tüm haftayı ÖĞRENCİLER bölümüne Aktarsa :) böyle bişey mümkünmü :)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
...

Merhabalar Probilgi.
İşinizi görmesine sevindim.

Aktar tuşuna basmadan sadece ÖĞRENCİLER sayfasındaki topla butonuna bastığınızda boş satır vermesinin nedeni o öğrencinin SALI sayfasında bulunmaması. Yada o öğrenciye Etüd saatinin girilmemiş olmasıdır.

Programda bir şeyi atlamışım. ÖĞRENCİLER sayfasında Topla butonunun kodlarının başına ilave edilmesi gereken bir kod var.

Set S1 = Sheets("SALI")
Set S2 = Sheets("ÖĞRENCİLER")
For t = 3 To S2.[a65536].End(3).Row + 1
Cells(t, 2).Value = ""
Next t

Yani önceki topladığını silecek ve yeniden toplam alacak.Kodların geri kalanı aynı.

Diğer sorunuza gelince. Elbetteki diğer günlerede uygulana bilir. Ancak size bir sorum olacak. Pazartesiyi girdiniz Aktar dediniz. Salı günün girdiniz Aktar dediniz. diğer günlerde aynı şekilde devam etti.Bu aktarılanlar alt altamı yazılacak yoksa bir öncekini silip onun üzerinemi yazılacak. Yani her günü ayrı ayrımı toplam olarak görmek istiyorsunuz yoksa hepsini kümülatif toplamınımı ?

Döngülere sayfalarıda eklerseniz bu istediğinizi karşılaya bilirsiniz. Takıldığını yer olursa yardımcı oluruz elimizden geldik kadarıyla.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
1 hafta içerisinde etüt gören tüm öğrencilerin listesi ve etüt saati ÖĞRENCİLER sekmesinde olacak,

ÖRN; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar gününe kadar etüt gören tüm öğrenciler kaç saat etüt görmüş bunlar ÖĞRENCİLER sekmesinde olacak :) aktarılanlar alt alta olacak, hepsinin full toplamı olacak, atıyorum salı günü Hale etüt görmüş, perşembe günüde etüt almış, pazar günüde, bunun genel toplamı ÖĞRENCİLER sekmesinde görülecek :)

Çok iyisin Karınca Z Teşekürler,

Saygılarımla . . .

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte örnek dosyanız üzerinde gerekli düzenlemeleri yaptım. İncelermisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Harikasın Korhan abi :)

Sali, ÇarŞamba, PerŞembe, Cuma, Cumartesİ Ve Pazar GÜnlerİnİn

N16, N18, N20 Ve N22. HÜcrelerİne ÖĞrencİ Numaralarini Yazinca ÖĞrencİler Gelmİyor :) Gerİ Kalan HerŞey MÜkemmel ÇaliŞiyor.

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Üstteki mesajımdaki dosyada gerekli düzeltmeleri yaptım. İncelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Ek'teki dosyada 1 klasör içine bu dosyadan 4 tane kopyaladım ve isimlerin 1.HAFTA 2.HAFTA 3.HAFTA 4.HAFTA yaptım :) ve AYLIK TOPLAM.xls dosyası oluşturdum.

4 haftanın ÖĞRENCİLER sekmesindeki öğrenci toplamını aynı mantıkla AYLIK TOPLAM.xls dosyasına otomatik Aktarma yapılabilirliği varmı :) DOSYA EKTEDİR =)

bu yapılan kodlara bakarak bende YILLIK toplam yapabilecekmiyim bakalım =) tabiki kopya çekecem =)

Karinca Z ve COST_CONTROL a ilgilendikleri için sonsuz minnettarım.

Teşekürler :)

Son düzenleme: