Formüllü hücrede değer göre doğrulama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
Öncelikle herkese hayırlı geceler. Excel için gönül ve emek vermiş sevgili Arkadaşlar;
İçerisnde formül olan bir hücre düşünün bu hücrede formülün hesaplamış olduğu değer göre .. Örnek .. >(büyük) 5 ise mesala hata çıksın gibi..
Bunu userformsuz yapabilrimiyiz. Yada userform oluşturarak yapmak istersek nasıl yapabilirz. Şimdidien teşekkürler..

Ayrıca örnek dosya eklemedim ama..Yane pekte gerek duymadım ama Eklemem istenirse eklerim. şimdidien teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
elinize sağlık rıdvan bey saolun ama.. bu kadar basit bişi değil aslında..
zaten yapabiliyorum bu ve v.b. ben bir uyarı pop-up'nın çıkmasını istiyorum. bu excelde veri doğrulamada yapılabiliyor ama formüllü hücrede doğrulama excel tarafından yapılamıyor. galiba maro ile olucak bu ve benim makro bilgim buna yeterli değil maalesef...

Excel Vers. ve Dili
Office 365
sayfanın kod bölümüne aşağıdaki kodu yazarsanız o hücre tıklandığında 5 den büyükse bir mesaj alırsınız. istediğiniz buysa eğer yada bir fikir verebilir.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Value > 5 Then
MsgBox ("değeriniz 5 ten büyük")
Else
End If

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
Sn.Parsley elinize sağlık. Anladığım kadarıyla A1 hücresine tanımlı bu.. Peki formüllü bir hücre için geçeli olacakmı. Mesela bu A1 hücresi için geçerli diyelim A1 hücresi değerini aşka bir yerden alıyor ..ÖR: işte z4 ile z5 in toplamı gibi.. bu toplam 5 ten büyük olursa hücreye girmeden bu hata mesajı çıkarmı ?

Excel Vers. ve Dili
Office 365
sayın foubleu, bunu nerede kullanacağınızı bilemiyorum ancak, size fikir vermesi açısından şu şekilde anlatayım; a1 hücresine tanımlı bir formül değil, formüllü olsun olmasın tıkladığınız hücre (herhangibir hücre) 5 den büyük ise mesaj kutusu çıkıyor.

Excel Vers. ve Dili
xp tr
sn. foubleu benimde çok az vba bilgim olduğundan formda daha önce bulduğum bir çalışma var üzerinde bazı değişiklikler yaptım mesaj vermiyor ama iki kritere göre süzme yaparak istediğiniz değerleri userform üzerine alabilirsiniz.