Formül ile elde edilen tarih verisinin kopyalama problemi

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-10-2026
Merhaba herkese,

anlatması güç olan bir sorunum var ama mümkün olduğunca net aşağıda ifade edeceğim.

Formül uygulayarak bir kolonda DD.MM.YY formatında tarih verisini elde ediyorum.
Sonrasında DD.MM.YY formatında biçimlendirilmiş olan başka bir kolona bu tarih verilerini yapıştırdığım zaman direk tarih formatında algılamasını nasıl sağlayabilirim?
Ben bu verileri ayrıca paylaşılmış formatta bir excel dosyasının tarih formatındaki bir kolonuna kopyaladığımda tarih formatına çevir ifadesi de çıkmıyor. Bunun yerine verileri metin olarak yapıştırdıktan sonra tek tek o hücrelere tıklayıp çıkmak gerekiyor ki veriler o kolonun daha önceden biçimlendirilen tarih formatına göre algılanabilsin excel tarafından ve filtre ye ilgili ayın bir günü olarak girebilsin. Aşağıdaki Linkte bir tane örnek excel paylaştım.

Ham verimiz B kolonundakiler. C kolonunda bu ham veriyi formül ile işliyorum. 3. adımda da bu C kolonundaki tarihleri paylaşımda olan bir excelin formatı DD.MM.YY olan bir kolonuna yapıştırmam gerekiyor. İşte bu noktada bu yeni yapıştırılan tarihlerin filtreye tarih olarak algılatılabilmesi için tek tek tıklayıp hücreden çıkılması gerekiyor. Bu problemi nasıl çözeriz?

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-10-2026
Güncelleme.... Tarihsayısı formülünü başa koyarak sorunu çözdüm arkadaşlar. :)