Flash imza, banner yapımı Photoshop Tabanlı

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
600x200 boyutlarında yeni bir döküman açın. Özellikleri aşağıda verilmiştir.

Filter menusunden Render>>Clouds efekti veriyoruz.

Filter menusunden Pixelate>>Mosaic efetini aşağıdaki değerlerle uygulayın.

Resmimiz aşağıdaki gibidir.

Filter menusunden Blur>>Radial Blur efektini aşağıdaki değerle uygulayın.

Resmimizin görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Filter menusunden Brush Strokes>>Accented Edges efektini aşağıdaki değerle uygulayın.

Resmimiz aşağıdaki gibidir.

Filter menusunden Stylize>>Find Edges e basın. Resmimiz aşağıdaki gibidir.

CTRL i ye basın ve ilk efektimiz bitti.

Horizontal Type Tool ile yazımızı yazıyoruz.

Yazı katmanımıza sağ tıklayın ve Blending Optionsa girin.
DROP SHADOW

OUTER GLOW

BEVEL AND EMBOSS

GRADİENT OVERLAY

Yazımıza verdiğimiz efektlerden sonra resmimiz aşağıdaki gibidir. Yukarıdaki efektleri renk ve efekt çeşidi olarak kendinize göre değiştirebilirsiniz.

CTRL J ile yazı katmanımızı çoğaltıyoruz. Sağ tıklayın ve Blending optionsa girin. Zaten efektler hazır bir tek GRADIENT OVERLAY efektini aşağıdaki gibi değiştirin. Sonra Katmana sağ tıklayın ve RASTERIZE TYPE seçeneğine basın.

Rectangular Marquee Aracı ile aşağıdaki gibi bir seçim alanı oluşturun. Select menusunden trasnform selection a basın.

Aşağıdaki gibi bir ayar kısmı oluşşacak yukarıda. Warp kısmından Flag ı seçin.

Seçim alanımız dalgalı oldu. şimdi Entera basın ve arkasından DELETE ye basın. Resmimiz aşağıdaki gibidir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Katman kısmıda aşağıda gözükmeltedir. CTRL SHIFT ALT N tuş kombinasyonuyla yeni bir katman oluşturun. Layer 2 olarak gördüğünüz katman benim yeni oluşturduğum katmandır.

Rectangular Shape tool ile aşağıdaki gibi beyaz bir dikdörtgen oluşturun. yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi OPACITY değerini düşürün.

Böylelikle Photoshopta işimiz bitti.Resmimiz aşağıdaki gibidir. CTRL ALT S ile jpg olarak kaydedelim ve photoshoptan çıkalım.

Şimdi flash efektini vereceğimiz program olan ASTRO programını aşağıdaki linkten indirin.

TIKLA İNDİR

Program indikten sonra Crack dosyasını Program Files içinde Astro klasörüne kopyalayın. Çalıştırın ve PATCH e basın. Şimdi programı açın. Movie PROPS kısmından 600x200 olarak ayarlayın.

BACK PICTURE kısmından Import Imageye basın ve demin yaptığımız resmi yükleyin.

BACK EFFECT olarak istediğinizi seçin.

TEXT EFFECTE istediğinizi yazın ve efekt seçin.

FRONT EFFECT e istediğiniz efekti seçin.

En son file menusunden Export as SWF ye basın ve işlem tamamdır.

http://www.canbeyy.com/photoshop/animated imza/tasarim.swf

Sislerde bu yolla banner ve logolarınızı kolay bir şekilde yaratabilirsiniz.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2003 - Türkçe)
K@BUS hocam, ASTRO Linki çalışmadığı için oraya kadar gelip kaldım yani.. :)

Diğer bilgiler için teşekkürler yinede..

Excel Vers. ve Dili
2003 Turkce
merhaba arkadaşlar,
astro ile hazırladığım ***.aro uzantılı animasyonu siteme ekleyemiyorum. başka bir programla benzer şekilde hazırladığım ***.swf uzantılı dosyayı da ekleyemedim. daha doğrusu admin panelimden dosya yöneticisinden yükleme yapıyorum ama bir türlü yüklediğim dosyayı panelde göremiyorum.
amacım sitede flash slide show modülü açıp, dosyayı modüle eklemek. modülü oluşturdum ama animasyonu siteye bir türlü koyamıyorıum.
yardımcı olur yada yol gösterirseniz çok sevinirim.
şimdiden teşekkürler