filitre uygula dediğimde olmuyor alfabetik sıraya almıyor

bu programda yapmak istedeiğim ve yopamadığım olay şu
-şahıs bilgileri 30 kişi ile sınırlı 31. kişiyi eklediğmde sorun oluyor
-aylara göre süt veren kişiler bağzen değişiyor süt vermediğinde çıktıda görünmesini istemiyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuz için makro bence daha ideal bir çözüm, kesin çözüm için ŞAHIS BİLGİLERİ sayfanızda tam doldurulmuş 10-15 adet veri ilave ederek dosyanızı eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız. İsimlerde gerçek isimler kullanmayın.

örneğin mayıs ay süt verileri bunlar mayıs ay sayfasına tıkladığımda hepsini göüyorum ben sadece sütverenlerin isimleri ve verdikleri süt miktarını yazucı cıktısını istiyorum
birde kalablık köylerde 30 kişilik liste yetmiyor ekledediğimde formul çalışmıyor

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
örneğin mayıs ay süt verileri bunlar mayıs ay sayfasına tıkladığımda hepsini göüyorum ben sadece sütverenlerin isimleri ve verdikleri süt miktarını yazucı cıktısını istiyorum
Bunun için 8.satıra otomatik filtre uygulayın ve D sütununda boş olmayanları seçerek filtreleyin. Örnek ekteki dosyadadır.
birde kalablık köylerde 30 kişilik liste yetmiyor ekledediğimde formul çalışmıyor
Bu durumda 39.satırı seçip sağ klik-ekle seçeneği ile satır ekleyin ve 38. satırı kopyalayarak yeni eklenen satıra kopyalayın böylece formüllerde kopyalanmış olacaktır.

tamam tam istediğim gibi çok teşekkür ederim nasıl yaptığınızı anlayamadım uzun sürmes ise izahı mümkün mü

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İzah etmeye çalışayım.

1-B8:M8 hücreler aralığını fare ile seçin.

2-veri-filtre uygula-otomatik filtre uygula seçeneğini tıklayın. Böylece seçili hücreler üzerinde butonlar oluşacaktır.

3-D8 hücresindeki butonu tıklayın ve ve açılan pencerenin en altındaki "boş olmayanlar" seçeneğini seçin. Böylece boş hücreler gizlenecektir.

4-Tekrar tüm hücreleri göstermek için yine D8 hücresindeki butona tıklayarak üstte buluna "tümü" seçeneğini seçin.

şahıs bilgilerine satır ekle dediğimizde aylara otomatik eklenmesi mümkün mü tşk

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bununda kolayı var, sayfa sekmeleri üzerinde fare ile sağklik yaparak tüm sayfaları seç seçeneğini tıklayın. Daha sonra "ŞAHIS BİLGİLERİ" sayfasında satır eklemeyi yapın ve eklediğiniz satırın bir üstündeki satırı kopyalayarak, eklediğiniz satıra yapıştırın. Böylece tüm sayfalarda aynı işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

tamam oldu size çok teşekkür ederim iyi çalışmalar