Farklı sheet e yazma makrosu

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn. editör, excel de yapmak istediğim bir makro var. İki sheet i ilgilendiren bir makro. ss sheet imde game linkine basınca k sheet ine geçiyor(bunu yaptım), fakat aynı anda k sheet indede A1 hücresine 1 yazsın. Excel i kaydedip kapatıyorum. Bir dahaki açışta game linkine basınca eğer A1 de 1 yazıyorsa bu sefer A2 ye 1 yazsın. Bu şekilde A kolonuna sürekli boş olan 1 alttaki hücreye 1 yazdırmak istiyorum. Örneğimi ilişikte gönderiyorum. Bu arada gönderdiğim örnekte zaten mevcut çalışır bir makrom var, bu da geçerli olmalı. Bunu yapabilirsem o linke kaçıncı kez tıklanıldığını ya da excel in kaçıncı kez açıldığını tespit edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örnek dosyayı incelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Çok teşekkür ederim Korhan Bey, ancak şu anda bakabildim. Kusursuz çalışıyor, elinize sağlık çok işime yarayacak.

Excel Vers. ve Dili
2003
Çoközür dileyerek sormuş olduğum soruya ilave yapmak istiyorum, kendim yapamadım. Yapmak istediğim; C sheet inde A1 hücresinde hangi rakkam yazıyorsa A kolonunda o rakkamın olduğu yatay sütundaki formulleri hesaplasın diğer formuller eski halinde kalsın. Böylece hangi yarışmacının hangi puanı aldığını hesaplayabilirim. İsimleride başla sheet inden alıyor. Bir dahaki yarışmacı gelince; örneğin 7. kişi, onu 7. satıra işlesin ve üstteki veya alttaki başvurulara dokunmasın, eski yarışmacıların isimleri ve puanları kalsın. Açıklamak için örneğimi ilişikte iletiyorum. Yardım edebilirseniz projemi sonlandırabileceğim. Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Bunun yapılabilirliği hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba, ya da başka birşey mi deneyeyim?