Farklı Hücre ve Satırlarda Eşit Olanlar

Salyangoz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Office 2010 English
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2024
Selamlar Arkadaşlar,

Öncelikle ramazan bayramınız mübarek olsun.

Ekteki dökümanda da görüldüğü gibi bir listenin farklı hücrelerinde bulunan iki sayının eşitliğini satırlarda kontrol edip bir yerde toplayabiliyor muyuz ?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Selamlar Arkadaşlar,

Öncelikle ramazan bayramınız mübarek olsun.

Ekteki dökümanda da görüldüğü gibi bir listenin farklı hücrelerinde bulunan iki sayının eşitliğini satırlarda kontrol edip bir yerde toplayabiliyor muyuz ?
Merhaba,

Tam olarak ne yapılması gerektiğini anlayamadım, örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

.

Son düzenleme:

Salyangoz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Office 2010 English
02-07-2024
Döküman

Özür dilerim, sanırım tam olarak anlatamamışım.
Örnekte gönderdiğim sol kısımda bulunan iki satır, sağda bulunan listeden çekiliyor, bu kısım zaten sizin anladığınız gibi. Ancak çekilen bilgiler, aynı satırda bulunan iki hücrenin diğer satırlardaki aynı sütunda bulunanlar ile aynı olması şeklinde olmalı, yani ben bunu yapmaya çalışıyordum

Kısacası Grup ve Numara bilgileri aynı olan satırları getirmek istiyorum aslında

Renklendirerek yeni döküman oluşturdum sanırım daha açık olmuştur, ilginiz için teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Özür dilerim, sanırım tam olarak anlatamamışım.
Örnekte gönderdiğim sol kısımda bulunan iki satır, sağda bulunan listeden çekiliyor, bu kısım zaten sizin anladığınız gibi. Ancak çekilen bilgiler, aynı satırda bulunan iki hücrenin diğer satırlardaki aynı sütunda bulunanlar ile aynı olması şeklinde olmalı, yani ben bunu yapmaya çalışıyordum

Kısacası Grup ve Numara bilgileri aynı olan satırları getirmek istiyorum aslında

Renklendirerek yeni döküman oluşturdum sanırım daha açık olmuştur, ilginiz için teşekkür ederim.
Örnek dosyayı incelermisiniz..

.

Salyangoz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Office 2010 English
02-07-2024
Hocam ellerinize sağlık, ilginiz için teşekkür ederim. Başka arkadaşlarda kullanırlar belki minik birşey yazayım, bu dökümandaki formülde eğer boş ise "0" larda geliyor, bir IF komutu daha yazarak boş ise getirme diyebiliyoruz. Benim verdiğim örnekte boşlar olmadığı için siz eklememişsiniz, tekrar teşekkürler.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Hocam ellerinize sağlık, ilginiz için teşekkür ederim. Başka arkadaşlarda kullanırlar belki minik birşey yazayım, bu dökümandaki formülde eğer boş ise "0" larda geliyor, bir IF komutu daha yazarak boş ise getirme diyebiliyoruz. Benim verdiğim örnekte boşlar olmadığı için siz eklememişsiniz, tekrar teşekkürler.
Yanlış anlamışta olabilirim,

I7 deki formülü aşağıdaki gibi değiştirebilirsiniz..

Kod:
=IF(D7="";"";IF(SUMPRODUCT(--($D$7:D7=D7);--($G$7:G7=G7))<>1;MAX($I$6:I6)+1;""))
Kod:
=EĞER(D7="";"";EĞER(TOPLA.ÇARPIM(--($D$7:D7=D7);--($G$7:G7=G7))<>1;MAK($I$6:I6)+1;""))