Farklı Excellerdeki Kolonların Verilerini Ortak Başlığa Göre Tek Excelde Tek Sayfa İçinde Toplama

Excel Vers. ve Dili
Sürüm 2211 / İngilizce
Merhaba herkese,

Senaryoma göre elimde çok sayıda excel dosyası var ve benim bu dosyaların belli sayfasında ortak olarak almak istediğim kolonlar var. Örneğin Excel1 dosyamda sayfa1de ad,soyad,ücret,cinsiyet,eğitim olsun, Excel2 dosyamda sayfa1 de ad,soyad,eğitim,medeni hal,mail olsun. Ben burada ad,soyad,eğitim diye başlığa göre arama yapıp bu kolonlardaki satırları başka bir excel dosyasında tek bir sayfanın ad, soyad, eğitim kolonları altında toplamak istiyorum. Yani excel1 ve excel2 deki ad kolonu içerikleri ortak bir excelimin ad kolonunda peş peşe birleşsin gibi. Bunun için buradan bir örnek paylaşabilir ya da varsa bildiğiniz bir kaynak video linki yt ait iletebilir misiniz? Ben aradım ancak denk geldiklerimde ya sayfa iç yapısı aynı ya da farklı workbookları tek worksheette farklı sayfalara taşımışlar. Benim istediğim farklı workbooklardaki belli kolonları yeni workbookta ortak bir worksheetin aynı kolonu altına toplayabilmek.

Şimdiden çok teşekkürler, herkese kolay gelsin :)