Çözüldü Excell Hücresinde Sayılar Arasında "." işareti kullanma

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhabalar,

Excell'den Autocad'e att aktarımı yapıyorum. Fakat sayısal değerler kullanırken ondalık olarak virgül(,) işareti kullanıyor. Bunu (.) nokta olarak değiştirebilme şansım var mı ?
-4,30 yazması yerine -4.30 yazmasını istiyorum. Tüm sayı biçimleri sekmesi altından, isteğe uyarlanmış olarak ayarlamaya çalıştım ama başarılı olamadım, noktayı formül olarak algılıyor ve otomatik düzleltme uyguluyor.

sward175

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 365 Tr 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-06-2024
Merhaba, DCEsing,
=YERİNEKOY(C2;",";".")
İşinizi görür mü ?

Sağlıklı günlere.
sward175

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Excel-Seçenekler-Gelişmiş bölümünde ondalık ve binlik ayıraç seçeneği var. Ordan yer değiştirip kullanabilirsiniz.

Ya da ilgili hücreyi METİN biçiminde ayarlarsanız. Hücreye yazacağınız NOKTA sembolü olduğu gibi kalacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhaba,

Excel-Seçenekler-Gelişmiş bölümünde ondalık ve binlik ayıraç seçeneği var. Ordan yer değiştirip kullanabilirsiniz.

Ya da ilgili hücreyi METİN biçiminde ayarlarsanız. Hücreye yazacağınız NOKTA sembolü olduğu gibi kalacaktır.

Merhaba, DCEsing,
=YERİNEKOY(C2;",";".")
İşinizi görür mü ?

Sağlıklı günlere.
sward175
Çok Teşekkür Ederim, =YERİNEKOY olmuyor maalesef denemiştim, ondalıktan sonraki hane sayısı değişince ekstra eklenen haneleri göstermiyordu. Ama gelişmiş seçenekler işimiz çözdü.