excelde visual basic2i açamıyorum yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar herkese selamlar bilgilerinden faydalandığım tüm arkadaşlara teşekkür ederim..
benim bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim..
office 2003 kullanıyorum yeni bir excel çalışma kitabında visual basici açarken hata veriyor..ayrıca makro içeren dosyaları açamıyorum aynı şekilde hata veriyor..ilginç olan bir şey daha var büyük ilgili yok ama bu konuda o kadar çok paranoyak oldum ki.. yönetim araçlarından hizmetleri açıp visual basic uygulamasını açamayı denediğimde hata vermiyor.. yardım ederseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Aldığınız hataların ne olduğunu varsa numarasıyla birlikte söylerseniz belki yardımcı olabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Aldığınız hataların ne olduğunu varsa numarasıyla birlikte söylerseniz belki yardımcı olabiliriz.
makro içeren hiç bir dosyayı açamıyorum

Microsoft Office Excel bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz. diyor hata raporu detayında ise aşağıdaki şekilde yazıyor
AppName: excel.exe AppVer: 11.0.5612.0 AppStamp:3f39ff9d
ModName: excel.exe ModVer: 11.0.5612.0 ModStamp:3f39ff9d
fDebug: 0 Offset: 000f50ae

office 2003 ü farklı cdlerden tekrar yükledim ancak sorun çözülmedi

yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Acaba makro içeren eski dosyalarınız mı bozuldu?

Makro içermeyen dosyaları açabiliyorsanız. Yeni bir excel dosyası açın ve bir makro kaydedin. Kapatıp tekrar açın. Hata ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza bakın.

Bunu yaptıktan sonra hata almadıysanız. Eski ve makro içeren dosyalarınız geçersiz bir işlem yürütüyor olabilir.
Makroların çalışmaması için, Makro güvenlik düzeyini yüksek ayarlayın. Hata veren dosyalarınızı açıp makrolarını kontrol edin. Geçersiz işlem yapan bir makro olup olmadığını inceleyerek bulmaya çalışın.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Acaba makro içeren eski dosyalarınız mı bozuldu?

Makro içermeyen dosyaları açabiliyorsanız. Yeni bir excel dosyası açın ve bir makro kaydedin. Kapatıp tekrar açın. Hata ile karşılaşıp karşılaşmadığınıza bakın.

Bunu yaptıktan sonra hata almadıysanız. Eski ve makro içeren dosyalarınız geçersiz bir işlem yürütüyor olabilir.
Makroların çalışmaması için, Makro güvenlik düzeyini yüksek ayarlayın. Hata veren dosyalarınızı açıp makrolarını kontrol edin. Geçersiz işlem yapan bir makro olup olmadığını inceleyerek bulmaya çalışın.

dediğiniz işlemi yaptım ancak o dosyayıda açamıyorum problem office ile ilgili bir problem değil galiba...en son çözüm olarak format atıcam galiba..ilginiz için teşekkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
VBA da kullanılan referans dosyaları zarar görmüş olabilir. VB editöründe tools-references penceresindeki işaretli referansları yazarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
VBA da kullanılan referans dosyaları zarar görmüş olabilir. VB editöründe tools-references penceresindeki işaretli referansları yazarmısınız.

VB editörünü açamıyorum ki..