excel'de ileri bi tarihte hatırlatma/alarm verdirme

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Slm arkadaşlar, ben excel'de girdiğim bir tarihin günü geldiğinde programın bana hatırlatmasını yada alarm vermesini istiyorum.. Bunu nasıl sağlayabilirim? Daha önce benzer konular açılmış fakat uzun zaman olduğu için ekli dosyalara ulaşılamıyor.. İlgilenen arkadaşlara şimdiden tşk.ler.. Yardımlarınızı bekliyorum..

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

A2:A28 aralığına Koşullu biçimlendirme uygulanmıştır. Eki inceleyiniz..

İstediğiniz farklı birşey ise örnek ekleyerek üzerinde açıklama yapınız..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sn. Yiğit çok teşekkür ediyorum.. Demek istediğim tam böyle bişeydi.. Yalnız işin biraz fantazisine kaçacak olursak bu sayfada değil de diğer herhangi bir excel sayfasında çalışırken, bu sayfanın tarihinin ikaz vermesini sağlayabilir miyiz?

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Bir zahmet bir örnek ekleyerek üzerinde sorunuzu sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız..

Merhabalar
farklı bir excel sayfasında çalışırken ,çalışılmayan ve kapalı durumdaki sayfanın ikaz vermesi olarak anladım sanırım ve bu ikaz sesli olarak yapılabilirmi ?

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Evet serbestmali arkadaşın dediği gibi, ben bi dosya ekledim orda iki farklı sayfa var biri tarihlerin olduğu diğeri ise sürekli çalışacağımız sayfa.. Demek istediğim; sürekli çalışma sayfasındayken tarihin olduğu sayfa bize alarm verir mi?

Ekli dosyalar

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Sürekli çalışma sayfasındayken tarihin olduğu sayfa bize alarm verir mi? Derken ne için alarm verecek ? Nereye tarih gireceksinizde o tarih geldiğinde alarm verecek? Biraz daha açıklama yapar mısınız?

merhabalar
bir excel dosyasında 3 gün sonra yapılacak bir işlem var ancak bu dosya şuanda kapalı
bilgisayar açıkken yada pc de herhangi işlem yaparken diğer dosyadaki günü gelen işi hatırlatması için demek istemiştim

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
Bu kodları birkaç yıl önce yine bu sitemizden temin etmiştim. Aradığınız böyle bir şeymi?
Private Sub Workbook_Open()
On Error Resume Next
bulunan = ""
bul = Range("B1:B100").Find(Date).Row
If bul > 0 Then
With Range("B1:B100")
Set c = .Find(Date)
If Not c Is Nothing Then
firstAddress = c.Address
Do
bulunan = bulunan & Cells(c.Row, 1) & " --> " & c.Text & Chr(13)
Set c = .FindNext(c)
Loop While Not c Is Nothing And c.Address <> firstAddress
End If
End With
MsgBox bulunan, vbInformation, "Hatırlanması Gerekenler"
End If
End Sub
Yukarıdaki kodu Thisworkbook kısmına kayıt edilerek,
Dosyamızı Dosya>Farklı Kaydet menüsüne tıklayarak C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\XLSTART klasörüne
Hatırlatma.xls ismiyle kaydedelim.
A stununa yapılacak işler, B stununa ise yapılacak olan tarihi yazılım
Şimdi Microsoft Excel’i kapatalım ve herhangi bir excel dosyamızı açalım.
Sizin dosyanızdan önce Hatırlatma.xls dosyasının açıldığını ve günü gelen hatırlatmaları
mesaj olarak verdiğini göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Sürekli çalışma sayfasındayken tarihin olduğu sayfa bize alarm verir mi? Derken ne için alarm verecek ? Nereye tarih gireceksinizde o tarih geldiğinde alarm verecek? Biraz daha açıklama yapar mısınız?
Bakın ekde bi excel dosyası, bu excel dosyasının içinde de iki farklı çalışma sayfası mevcut. Bu iki farklı sayfalardan birinin adı "tarihlerin olduğu" diğerinin adı "sürekli çalıştığımız sayfa" benim demek istediğim ise, "sürekli çalıştığımız sayfada" işlemimizi yaparken "tarihlerin olduğu" sayfadaki günü gelen tarihi bize excelin haber vermesi.. Hani siz koşullu biçimlendirme yaparak günü gelen hücreyi kırmızı hale getirmiştiniz ya, başka bi sayfada çalışırken o kırmızı hale gelen hücreyi biz nasıl farkederiz demek istedim..

@ Tahsinarat;

Verdiğiniz kodlar için çok tşk.ler fakat acemiliğimi göz önüne alarak bu thisworkbbok nedir söyler misiniz?

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Sayfa sekmesinde sağ tıklayıp kod görüntüleyi açtığınızda yata alt+F11 tuşuna bastığınızda sol tarafta Thisworkbook görünecektir.

merhabalar
kodlar çalışmadı
thiswork bölümü kaydedmiyor.salt okunur olarak işaretedi diyor
acaba nerede hata yapıyoruz

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Bende hata vermiyor

Ben tekrar denedim hata vermiyor, ekli dosyayı denermisiniz.

Ekli dosyalar

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Sn. beatifulyoung Koşullu biçimlendirmeye gireceğiniz formül : =E2=BUGÜN()-30 yazıp desen kısmından istediğiniz rengi belirleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Ya şimdi bu verdiğin makroda a sütununda bulunanları uyarı verıyor. Atıyorum bunu c sutunundakılere verımek ıcın nasıl bır yol izleriz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
selam benim sorunum kimlik tarihinin dolmasına 6 ay kala bana uyarı versin yada o hücre renklensin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 tr
12.06.2023
Tahsin bey ellerinize sağlık güzel omuş.

Yb®

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
kimlik tarih dolmadan 6 ay önce bana haber versin yada hücre renklensin
kosullu biçimlendirmeye gel oradan formul bolumune =bugün()+6*30 aylaarı (30 olarak aldım )formulunu gir oradan istediğiniz rengi secip tama deyin o tarihler gelince sizi uyaracaktır kolay gelsin
eki inceleyiniz bazi aylar 31 cekecektir bunu ayarlarsını artık

Sn. beatifulyoung Koşullu biçimlendirmeye gireceğiniz formül : =E2=BUGÜN()-30 yazıp desen kısmından istediğiniz rengi belirleyiniz.
burada 30 gun sonrası değil 30 gunu dolmuş gunleri verecektir kolay gelsin

Ekli dosyalar

Son düzenleme: