Excel sayfa içinde word- PDF dosya gösterme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23.04.2018
Mustafa hocam sayfayı kopyalayıp kopyaladığım sayfada başka dosya açmak istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor.Sizin dediğiniz gibi değiştirdim ama olmadı...

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Sayın Hocam,
Çok teşekkür ederim. Problem bu ise bunu çözmek bana düşer. Çözümü bulursam sizi de bilgilendiririm.
Saygılarımla

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Mustafa hocam sayfayı kopyalayıp kopyaladığım sayfada başka dosya açmak istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor.Sizin dediğiniz gibi değiştirdim ama olmadı...
Benim verdiğim dosyada herhangi bir işlem yapmadan çalıştırdığınızda çalışıyor da yeni eklediğiniz sayfada çalışmıyorsa kopyalamayı eksik yapmışsınız demektir.
Eklediğiniz ekran görüntüsünde webbrowser nesnesi yok. Dolayısıyla kodlar nesneyi bulamadığı için hata veriyor.

Eğer benim eklediğim dosyada deneme yaptığınızda da çalışmadıysa bir önceki mesajımdaki sorun var demektir. O sorun için eklediğim linki bir inceleyin:
http://www.excel.web.tr/f48/office-2013-webbrowser-ekleyemiyorum-t139893.html

Eklediğim dosyadaki ekran görüntüsünün şu şekilde olması gerekiyor. Tabi içinde açık dosya olmayacak.

Ekli dosyalar

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Mehmet Bey, son mesajı Tevfik Bey için göndermiştim. Mesajlarınız üst üste gelince karıştırdım.
Sizin probleminiz farklı.
Kopyalamayı eksik yapmışsınız. Butonlar kopyalanmış Webbrowser nesnesi kopyalanmamış.
Bunun için 2 yol kullanabilirsiniz.
1. si önceki mesajlarımda belirttiğim gibi sayfa sekmesi üzerine gelip mause ile sağ tıklayın. Ardından Taşı veya Kopyala seçeneğini seçip Kopya Oluştur kutucuğunu seçmelisiniz. Bu yolla sayfayı olduğu gibi kopyalamış olursunuz.
2. si: Geliştirici sekmesine gelip, Tasarım modunu seçmelisiniz. Sonra Webbrowserin üzerinde sağ tıklayıp kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem bittikten sonra "Tasarım Modunu" devre dışı bırakmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
23.04.2018
Hocam bende sayfa sekmesinden kopya oluşturdum.Kopys olan sayfada dosya aç hata veriyor.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Hocam bende sayfa sekmesinden kopya oluşturdum.Kopys olan sayfada dosya aç hata veriyor.
Eklediğiniz resimde sayfa üzerinde webbrowser nesnesi görünmüyor.
Tasarım modunda nesneyi kopyala yapıştır yaparak eklemeye çalışın. Ya da geliştirici sekmesinden baştan webbrowser nesnesi ekleyin.
Yine olmazsa dosyayı ekleyin istediğiniz sayfa sayısı kadar ben ekleyeyim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
23.04.2018
Mustafa hocam en son düzenlediğiniz dosyadan size zahmet 30 sayfa olacak şekilde tekrar ekleyebilirseniz çok sevinirim.Ben yapamadım...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
23.04.2018
Mustafa hocam birde docx sayfa uzantılı dosyaları farklı olarak direk açıyor,bunu nasıl çözebilirim..

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
30 sayfalık örneği ekliyorum. İçine bir de sayfa kopyalama makrosu ekledim. Farklı dosyalarda kullanınız. Bunda çalıştırırsanız hata alırsınız. Daha sonra ihtiyaç duyarsanız şartlar eklenerek kullanışlı hale getirilebilir. Diğer sorunuzla daha sonra ilgileneceğim, şu an vaktim pek müsait değil. Siz sorunun ne olduğunu anlamamı sağlayacak bir ekran görüntüsü ekleyiniz.
Kod:
Sub Makro1()
For x = 1 To 30
    Sheets("Sayfa1").Copy After:=Sheets(Worksheets.Count)
    ActiveSheet.Name = x
    Sheets("Sayfa1").Select
Next
End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
23.04.2018
Word dosyası Dosya Aç dediğimde docx uzantılı dosyaları direk olarak açıyor.Diğerleri gibi excel sayfası içinde açmıyor...

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Word dosyası Dosya Aç dediğimde docx uzantılı dosyaları direk olarak açıyor.Diğerleri gibi excel sayfası içinde açmıyor...
Mehmet Bey,
Bahsettiğiniz sorun bende olmadığı için deneyerek çözüm bulma şansım yok. Sorunla ilgili internette araştırma yapmanız gerekiyor.

İlk mesajımda eklediğim "reg" uzantılı dosya bu sorunun çözümü için düzenlenmiştir. Onu çalıştırdığınız halde bu sorunla karşılaşıyorsanız.
Sorun Office sürümü ya da Explorer sürümü ile alakalı olabilir.

Şu durumda sadece tahmini önerilerde bulunabilirim. Aklıma gelen şu öneriyi deneyiniz.
Eklediğim makro koduyla Office programınızın sürüm numarasını öğreniniz.
Daha sonra size göndermiş olduğum "reg" uzantılı dosyayı "notepad"te açın ve oradaki kodların sürüm numaralarını yenisiyle değiştirin ve kaydettikten sonra dosyayı çalıştırın. Belki işe yarar...
Kod:
Sub vrc()
MsgBox Application.Version
End Sub