Excel dosya boyutunda büyüme

Excel Vers. ve Dili
excel xp
İşyerinde kullandığımız standart şablonlu bir excell dosyasının içindeki bilgileri hergün güncelliyoruz.Yeni oluşan excell dosyasının boyutu her işlem yapışımızda biraz daha büyüyor.Dosyayı kopyala yapıştır yaptığımızda yeni oluşan dosya eskisine göre daha büyük boyut kazanıyor.Yada kullandığımız excel dosyasının içindeki sheet leri kopyalayıp yeni bir excel dosyası içerisine yapıştırıp kaydettiğimizde dosya boyutu küçülüyor.Excel dosyasının dosya boyutundaki değişikliğin sebebi ne olabilir?Yani içine data girmek sebebiyle boyuttaki büyümekten dolayı değil de yukarıda bahsettiğim tarzdan yapılan işlemler sonucu dosya boyutu neden değişir?Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun bir çok sebebi olabilir, kesin cevap için dosyanızı eklemenizi öneririm.

Günaydın ,

Aynı dert bendede var.Ekteki dosyada herhangi bir formül , resim , makro veya çok koyu bir biçimlendirme yok.Ama dosya boyutu çok fazla.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Bende de benzer bir dosya hatası gerçekleşti bende kullanmadığım alanları temizledim ve sorun düzeldi. Benim dosyam yaklaşık 15 mb falan olmuştu. Tablonun kullanmadığım satırlarını sildim ve sorun çözüldü. Yalnız bu işlemi yapmanız için formüllü satırların silinmemesine özen gösterin ve dosyanın bir kopyası üzerinde çalışmanızı öneririm.

Teşekürler Serkan Bey ,

Deneyeceğim selamlar