Excel den access e veri gonderilirken kaybolan küsüratlar

Excel Vers. ve Dili
2003 ingilizce
arkadaşlar çok büyük bir sorunum var.

Ürün listesi, son kullanıcı ve bayi fiyatlarının tutulduğu excel sayfasını macro ile bir .mdf dosyasına gönderdiğim zaman tüm küsüratlar kayboluyor.

5.13 olan ürün 5.00 oluyor,
19.78 olan ürün 20 oluyor.

Excel deki tüm rakam alanlarını formatını "virgülden sonra 2 basamak" olacak sekilde sayı olarak değiştiridim. access de field properties kımısnda tüm rakam kolonlarını formatı "standart" yapıyorum, sonra "decimal places" i "2" yapıyorum tüm kolonlar icin. excel ilk açıldığında dogru geliyor. ancak fatura kesildiginde stok durumu değiştiginde ve tablo güncellenenip accesse gonderildiginde yine herseyin küsüratları kayboluyor. Cok acil yardım edebilecek var mı? tam olarak anlatabildim mi ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Access'e veri gönderdiğiniz kodları görmek gerek ...

Excel Vers. ve Dili
2003 ingilizce
Ferhat Bey iyi gunler. Asagıdaki kodu kullanıyorum. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

Kod:
'Microsoft ADO Ext. 2.8 for DDL and Security refaransi gerektirir

Dim Baglan  As Object
    Dim Katalog As ADOX.Catalog
    Dim Komut As String
    Dim Kaynak_Dosya As String
    Dim Hedef_Dosya As String

Set Baglan = CreateObject("ADODB.connection")
    Kaynak_Dosya = ThisWorkbook.FullName
    Hedef_Dosya = "U:\urunler-stok.mdb"
    Baglan.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" & "Data Source=" & Kaynak_Dosya & ";" _
    & "Extended Properties=""Excel 8.0;HDR=Yes"""

Set Katalog = New ADOX.Catalog
    Katalog.ActiveConnection = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Hedef_Dosya
    Komut = "SELECT * INTO [;DATABASE=" & Hedef_Dosya & "].[Ürünler-liste] FROM [Sayfa3$]"
    On Error Resume Next
    Katalog.Tables.Delete "Ürünler-liste"
    On Error GoTo 0
    Baglan.Execute Komut

Baglan.Close
    Set Baglan = Nothing
    Set Katalog = Nothing

'End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 ingilizce
yardimci olabilecek yok mu? soru suki, bu tablo guncellenip, accesse geri gonderildiginde kusuratlarin hepsi yuvarlaniyor. Access teki tum alanlarin kusuratlarini 2 hane oalcak sekilde ayarladim. Ayi sekilde excel de tum sayfanin formatini number ve 2 hane yaptim. ama yine de oluyor

Excel Vers. ve Dili
2003 ingilizce
ben soliyim, kimse ilgilenmedi, her nedense bilmiyorum ama access teki sutunu number dan currency ye degistirdim. ondan sonra sorun cozuldu.