Excel 2007 de Filitrele

Excel Vers. ve Dili
2003
S.a Arkadaşlar excel 2007 kurdum ama filitrele konusunu bir türlü beceremedim. Excel 2003 te süz yaptığımızda alta çıkan kalemler liste halinde geliyordu mouse ile yukarı aşağı yapıp listeden seçiyorduk şimdi yapılan filitreleme işleminde bir tablo şeklinde çıkıyor ve bütün kalemler işaretli ancak işaretleri kaldırıp içinde istediğimizi bulup işaretlediğimiz zaman geliyor karşımıza. Bunu eskisi gibi yapma şansımız varmı varsa yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
bu şekilde kullanım bana göre daha kolay. aslında çok fark yok
siz orda çıkan süz menüsünden(önceden yaptığınız gibi "eşittir,büyüktür, vs,vs) diğer seçenekleri kullanarak ta yapabilirsin

Excel Vers. ve Dili
2003
Aslında çok fark var neden mi söylim şimdi 100 kalem kumaş var daha öncekinde mouse ile üzerinde oynayarak istediğin kumaşa hemen ulaşıp seçebiliyordun şimdi ise tektek arıyorsun bulduğunu işaretledikten sonra tamam diyorsun sence hangisi daha kolay bence fark yok deme o zaman sürekli filitre yi kullanmıyorsundur. Bizim işimiz devamlı bu komutla olduğundan dolayı daha basit arıyorum. eskisi gibi

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
bu veriyi "pivot table" özelliğini kullanarak dene daha kolay olacaktır.
sitemiz içinde örnekler var. onlara bir göz at.

Excel Vers. ve Dili
2003
kardeş valla kusura bakma pivot table le ne demek anlamadım. Biraz daha açıklasan