etopla alakalı soru

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Sayın arkadaşlar

şimdi bir listem var ve bu listede aynı satılardan karışık şekilde bulunuyor bunları aynı kodda olanların adetlerini toplamak ve tek satır haline getirmek istiyorum.bunu otomatik olarak yaptırma imkanımız var mı ?

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Evet imkanı var, Örnek eklerseniz üzerinden çalışabiliriz

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın arkadaşlar

şimdi bir listem var ve bu listede aynı satılardan karışık şekilde bulunuyor bunları aynı kodda olanların adetlerini toplamak ve tek satır haline getirmek istiyorum.bunu otomatik olarak yaptırma imkanımız var mı ?
Merhaba,

Dosyanız ektedir..

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
merhaba,

dosyanız ektedir..

.

ilginiz için çok teşekkür ederim.ben size orjinal dosyayı göndersem oraya aktarma imkanınız olursa çok memnun olurum.tekrar çok teşekkürler

sizden isteğim
alışlar bölümündeki aynı kodların ayrı yerlerde olanları alışlar listesinde birlerştirmek ayrıca sevkler bölümündekileride sevkler listesinde birşeştirmek eğerki bu listelemelerde tarih filtreleme yapabilirseniz mükenmel bir sey ortaya çıkar

şimdeden size çok çok teşekkür ediyorum.sağolun

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın taskoparan,

Alışlar sayfasında tarih kar oranı .. sütunları varken listelenecek sayfada bu sütunları koymamışınız listelemeye bu sütunlar girmeyecekmi. Diğer bir konu, tarihe göre filtreleme istemişsiniz bu filtreleme işlemi aynı sayfadamı yoksa liste sayfalarındamı olacak eğer liste sayfasında olacaksa liste sayfasına taih sütunu koymamışsınız. Yani sorudaki açıklamalar ve örnek tablonuz eksik daha detaylı açıklarmısınız..

.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
listelemeye o sütünlar girmeyecek
filtreleme işlemi aynı sayfada olucak
tarih filtreleme şekli örneğin 10 farklı gün varsa onlardan 3ünü secerek yapıcaz

tekrarr teşekürler

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba,
Konuyla pek alakası yok ama I sütunundan sonrasını seçemiyorum. Bunu nasıl yaptınız.
Teşekkürler...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
listelemeye o sütünlar girmeyecek
filtreleme işlemi aynı sayfada olucak
tarih filtreleme şekli örneğin 10 farklı gün varsa onlardan 3ünü secerek yapıcaz

tekrarr teşekürler
Filtreleme sorunuzu maalesef anlayamadım, dosya üzerinde manuel yaparak açıklayabilirmisiniz. Diğer istediğinle ilgili eki inceleyiniz..

Merhaba,
Konuyla pek alakası yok ama I sütunundan sonrasını seçemiyorum. Bunu nasıl yaptınız.
Teşekkürler...
Satır veya Sütun Gizleden yapabilirsiniz..

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Filtreleme sorunuzu maalesef anlayamadım, dosya üzerinde manuel yaparak açıklayabilirmisiniz. Diğer istediğinle ilgili eki inceleyiniz..

Satır veya Sütun Gizleden yapabilirsiniz..

.

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.sayenizde güzel birsey ortaya çıktı.Filtreleme konusunda daha detaylı açıklayayım size.
Alışlar ve Sevkler bölümündeki tarihi kullanarak almış olduğumuz listelerde demeliyizki örneğin 14ocak 16 ocak 20ocaktakiler al diğerlerini gösterme gibi birsey olmalı insallah istediğimi anlatabilmiştirim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
sayın espiyonajl

yaptığınız etopta küçük bir problem var listelemelerde mağaza kodu farklı olanları birleştiriyor bunları mağaza kodlarına göre birleştirme imkanımız olabilir mi ayriyetten ben etopla alakalı bilgileri kendim yapmak istiyorum nasıl öğrenebilirim ?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
sayın espiyonajl

yaptığınız etopta küçük bir problem var listelemelerde mağaza kodu farklı olanları birleştiriyor bunları mağaza kodlarına göre birleştirme imkanımız olabilir mi ayriyetten ben etopla alakalı bilgileri kendim yapmak istiyorum nasıl öğrenebilirim ?
Hatalı olduğunu söylediğiniz sayfa adını ve hücresini belirtinki inceleyip hata varsa doğrusunu yoksa nedenini açıklayabileyim..

Fonksiyon ve Diğer İşlev Uygulamaları

Excel Dersanesi

.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Sayfalar alışlar liste ve sevkler liste burada alışlar ve sevkler bölümünde aynı koddan olan ürünler farklı mağazalara gitmekte ama listeleme yaparken alışlar liste bölümünde E sütünu sevkler liste bölümünde F ve G sütünlarıdır.burada listeleme yaparkan belirtmiş olduğum sütünlarda farklı mağazaları ayrı ayrı listeleme ve toplama yapması gerekmektedir.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için tekrardan

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayfalar alışlar liste ve sevkler liste burada alışlar ve sevkler bölümünde aynı koddan olan ürünler farklı mağazalara gitmekte ama listeleme yaparken alışlar liste bölümünde E sütünu sevkler liste bölümünde F ve G sütünlarıdır.burada listeleme yaparkan belirtmiş olduğum sütünlarda farklı mağazaları ayrı ayrı listeleme ve toplama yapması gerekmektedir.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için tekrardan
Sayın taskoparan,

Açıklamalardan bir anlam çıkartamadım maalesef. Küçük bir örnek dosyada yapılmasını istediklerinizi manuel olarak yaparak tablonuza yerleştiriniz ve nasıl yaptığınızı açıklayınız. Bu şekilde anlamam daha kolay olacaktır..

.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
dosya ektedir.şimdiden teşekkürler
Sayın taskoparan,

Dosya eklemişsiniz fakat benim anlatmak istediğim bu değildi, 10-15 arası veri olan bir dosya hazırlayarak hesaplamaları ve listelenecek olanları manuel olarak yazarak bir tablo oluşturursanız anlamam daha kolay olacaktır.Bu şekilde çözüme ulaşmamız uzuyor maalesef..

Eki inceleyiniz. İstediğiniz bu mu?

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
ewt istediğim bu ama alışlar listede ürün adetleri hep aynı bu arada ismin onur

yardımlarınız için teşekkürler

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
ewt istediğim bu ama alışlar listede ürün adetleri hep aynı bu arada ismin onur

yardımlarınız için teşekkürler
Memnun oldum bende Ömer.

Adetler aynı derken sonuç o şekilde çıkıyor, Formül koda karşılık gelen şubeleri topluyor. Bu şekilde olması gerekmiyormu. Bu yüzden manuel değerler girerek bir tablo eklemenizi rica etmiştim..

.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

Sn taskoparan BURADA açmış olduğunuz konu hakkında birşey yazmamışsınız. 3 üye bayağı bir uğraştık ve sonuca ulaştık mı bilmek istiyoruz..

Sevgi ve saygılarımla..:)