En Ucuz Ülke Ve En Pahalı Ülke Adlarının Otomatİk Yazılması

Excel Vers. ve Dili
XP
En Ucuz Ülke Ve En Pahalı Ülke Adlarının Otomatİk Yazılması

C 8 Ve C9 HÜcresİne En Ucuz Ve En Pahali Ülke Ülke Buraya Rakamlar DeĞİŞİnce En Ucuz Ülke Ve En Pahali Ülke Adlarini Otomatİk Yazmasini İstİyorum İlgelenen ArkadaŞlara TeŞekkÜr Ederİm

TÜm ArkadaŞlarin Yenİ Yili Şİmdİden Kutlu Olsun SaĞlikli Mutlu Yillar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
C8 hücresine,

=DOLAYLI("A"&KAÇINCI(D8;$D$1:$D$6;0))

C9 hücresine,

=DOLAYLI("A"&KAÇINCI(D9;$D$1:$D$6;0))

Formüllerini yazın.

Excel Vers. ve Dili
XP
Sayın leventm ilgine teşekkür ederim .yeğenimin ödeviydi formulu yerleştirdim.sorun çözüldü.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
C 8 Ve C9 HÜcresİne En Ucuz Ve En Pahali Ülke Ülke Buraya Rakamlar DeĞİŞİnce En Ucuz Ülke Ve En Pahali Ülke Adlarini Otomatİk Yazmasini İstİyorum İlgelenen ArkadaŞlara TeŞekkÜr Ederİm

TÜm ArkadaŞlarin Yenİ Yili Şİmdİden Kutlu Olsun SaĞlikli Mutlu Yillar.
Leventm hocam cevaplamış, kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
XP
Sayın 1Al2Ver sizinde ilginize teşekkür ederim sağolsun leventm hacam yardımcı oldu . gönderdiğiniz ekte yapılışıda vermişsiniz teşekkürler.sayenizde bizlerde birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Sayın 1Al2Ver sizinde ilginize teşekkür ederim sağolsun leventm hacam yardımcı oldu . gönderdiğiniz ekte yapılışıda vermişsiniz teşekkürler.sayenizde bizlerde birşeyler öğrenmeye çalışıyoruz.
Sayın Dran KAPTAN, rica ederim, bende sizin gibi, gerek sayın leventm'den, gerekse diğer uzman arkadaşlardan, hatta konudan anlayanlardan yardım alıyorum, elimizden gelen birşeyler olur da ustaların yükünü biraz hafifletebilirsek ne mutlu bize, iyi sabahlar dilerim, saygılarımla.