eklediğim makrodan sonra surekli save etmem gerekiyor...

merhabalar. cost control arkadaşımın yardımı ile programıma bir makro ekledim. ama bu makroyu ekledikten sonra programın işlem yapması için save'e basmam gerekiyo. yani save basınca istediğim hucrelerde istediğim değerler beliriyo. bu makroyu eklemeden once boyle bir sorun olmuyodu. bu sorunu nasıl halledebilirim???

Excel Vers. ve Dili
türkçe vista işletim sistemi
excel2007
türkçe
macro' nuzun son satırına -"end sub" dan önceki satır-

ActiveWorkbook.Save

komutunu yazınız. böylece macro çalışmayı bitirmeden hemen önce çalışma sayfanızı otomatik olarak save edecektir.

geren kardeş onerin icin teşekkur ederim. denedim ancak program acayip yavasladı bunu yapınca, işin kotu tarafı işede yaramadı. verdiğin kodu son yazdığım yani bu duruma sebep olan makro kodunun altına ekledim. ama sanırım bu makronun devreye girdiği noktada save yapmann bi yararı olmuyo...

dosya ekte

programda yesil bolgeler kullanıcı tarafından giriliyor. ve kırmızı bolgelerde girilen verilere gore değerler cıkıyor.normalde veriler girildiğinde kırmızının altındaki yerlerde değerler otomatik olarak cıkıyodu ama şimdi save etmem gerekiyo her veri girişimde...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Şunu kontrol edermisiniz lütfen;

"Araçlar" menüsünden "Seçenekleri" seçin. Burada "Hesaplama" Sekmesini tıklayın. Burada "Otomatik" seçeneği mi yoksa "El ile" m işaretli? Burada "Otomatik" seçili olmalı. Bir de bu şekilde deneyiniz.

coook saol

hocam supersin. cok teşekkür ederim...