"EĞER" Formulleri

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Eboşsa,
egersay,
ehataysa,
emantıksalsa
emetındeğil
emetinse
ençok_olan
esayıysa,
Etopla,
Eyoksa
Arkadaslar yukarıda eger formullerının ısımlerı vardır bu görevlerı bir örnekte yapabılırmıyız yardımınıza ıhtıyacım var yapamıyorum.. yukarıdakı görevlerın hepsini bir örnekte olması lazım yardımlarınıza ıhtıyacım var :$

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Eboşsa,
egersay,
ehataysa,
emantıksalsa
emetındeğil
emetinse
ençok_olan
esayıysa,
Etopla,
Eyoksa
Arkadaslar yukarıda eger formullerının ısımlerı vardır bu görevlerı bir örnekte yapabılırmıyız yardımınıza ıhtıyacım var yapamıyorum.. yukarıdakı görevlerın hepsini bir örnekte olması lazım yardımlarınıza ıhtıyacım var :$
Ekle/İşlev komutunu açın "Kategori açın" bölümünde: "Tümü" ni seçin ardından
"İşlev seçin" alanında Örnek: "eğersay" fonksyionunu bulun ve "Bu fonksyion hakkında yardım" seçeneğini tıklayın. her fonksyion hakkında örnek ve anlatımları bulabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
saol gökhan polat ama bana farklı örnek lasım yanı 1 tablonun içinde veya bır dökumanın ıcınde butun bu verdığim fonksiyonların olması lazım.buna yardım edersen cook sevıneceğim ödev varda yani

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
etopla hakkında

arkadaşlar merhabalar.etopla ile ilgili forumda bulduğum örneği kullandım isimleri cari diye bir sheete yazdım ve diğer fatura sayfasından cariler sayfasına yazmak istedim formül bazılarını topluyor bazılarını toplamıyor.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
benim yardım istediğim konu diğer sayfalarda binlerce satırdan oluşan ve aynı isimlere ait olanların toplanıp ilgili sütunlara yazdırmak.yardımcı olursanız sevinirim.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
ajan358, Kimsenin ilgilenme gibi bir yükümlülüğü yok. Kaldıki örnek eklememişsiniz, ne istediğiniz belli değil. Yada kısaca söyleyeyim İstediğiniz şey yapılmıyor..!!

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın ajan 358 merhabalar.

Aradığınız böyle bir şey mi...?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın erhanertugrul merhabalar.

ben bu kitabın içinde fatura sayfası göremedim.Daha net açıklama yaparmısınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın erhanertugrul

Tam sayfaları çözemeden,öylesine bir işlem yaptım belki işinizi görür.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
MAMİ68 Teşekkür ederim.tam istediğim formül.bu formülü forumda bir örnekte buldum ve yapmaya çalıştım toptan satış faturası sayfasındaki faturaların bazılarını topluyor bazılarını toplamıyor.neden olabilir sizce?İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
yolladığınız örneğe baktım. benim istediğim ben bu müşterileri cari sayfasına yazdığımda diğer sayfalardaki eğer birden fazla kayıt varsa toplayıp ilgili sütuna toplamını yazması.yazdığınız formül bu işi yapıyor sanırım ama bazılarını toplayıp bazılarını toplamıyor.sorun bu.iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Sayın erhanertugrul merhabalar.

Toplamama sebebini karakterlerde arayınız,muhakak bir harfte yada boşlukta veya virgülde olabilir onun için formülde hata olmaz hata sizin yazmış olduğunuz bir karakter yüzünden hata verir.

Yada, A1 mutlak olacağı zaman $A$1 şeklinde formülü yazınız çünkü hücreyi sürüklediğiniz zaman A1 ikinci bir hücrede A2 olur.Ve A2 hücresi A1-ri okumaz.Ama $A$1 şeklinde olduğu zaman sürüklesen bile devamlı A1 hücresini okumuş olur çünkü formül mutlak oldu.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
ama benim eklediğim tabloda top.satış faturalarındaki isimle cariler sayfasındaki isim aynı
ve sadece bir kaydı oraya taşımış.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
İlginize çok teşekkür ederim.Bu formül üzerinde bir kaç örnek daha yapmam gerek sanırım.Yol gösterdiğiniz için ayrıca Teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Kontrol edermisiniz.

Sarıya boyanmış hücrelere dikkat et.

Ekli dosyalar