Düzensiz Dizilerin İçinden Kod Seçilip Toplanması

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Herkese merhaba,

Elimde düzensiz şekilde günlere göre sıralanmış bir liste var. Bu listedeki kişilerin prim katsayıları bulunuyor. Bu katsayıları yaptıkları satışlarla çarpıp her gün için ayrı toplamam gerekiyor.

Eğer formülü ile yapmak istedim. Hergün gelen liste aynı değil, araya satış yapmasada başka isimler girebiliyor. Bu yüzden isminden veya personel kodundan çağırtıp prim katsayısı ile yaptığı satışı bulmam gerekiyor.

örnek olabilecek bir dosyayı ekliyorum

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Ekli dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
dosyayı inceledim amntık olarak tam benim istediğim gibi, fakat birkaç şeyi çözemedim.

-süz sekmesinde sol tarafta E kolonuna kadar kodlar yazıo. bu kodları başka bir dosyada kopyala yapıştırla alabilir miyim? Başka bir işlem yapılınca mı keniliğinden oluşuyor.

-fare imlecini gri sütunlar için aşağıya çekiyorum. Uzatamıyorum. Liste sadece örnek olsun diye verilmşi bir listeydi gün sayıları satış yapılan vs çok fazla değişken mevcut.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Dosyadaki işlevler istediğiniz gibiyse;
A:E sütun aralığı istenilen verilerin satır nosunu tespit ediyor.
satır , sütun yada hücrelerde hiçbir kısıtlama yok A100:K100 aralığını seçin seçili alanın sağ alt köşesine imleci götürürseniz + oluşacaktır. Sonrasında sol tuş ile aşağı doğru taşıyın.
başka dosyaya taşıma işine gelince bunun için adresleri değiştirmeniz gerekir nedeni ise taışıdığınız formüllerdeki sayfa dışı tüm adresler yine bu dosyayı işaret edecektir.
Şayet bu işlemi yapmam diyorsanız verilerinizi kopyalayıp 'veri' sayfasına (aynı formatta) yapıştırın.
İyi çalışmalar.