düşeyarada toplama kod ile

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkdaşlar yine forumdan bulduum bu ornek benım ışımede yaracak ama ben karşılık gelen sayıları toplayıp yazmasını ıstıyourm ilgilenen ardaş olursa sevinirm

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim a, i As Long, z As Object
Set s1 = Sheets("SABLON")
'*******************************************************
a = s1.Range("a2:b" & s1.Cells(65536, "A").End(xlUp).Row)
Set z = CreateObject("Scripting.Dictionary")
For i = 1 To UBound(a, 1)
    If Not z.exists(a(i, 1)) Then
        z.Add a(i, 1), CDbl(a(i, 2))
    Else
        z.Item(a(i, 1)) = z.Item(a(i, 1)) + CDbl(a(i, 2))
    End If
Next i
Application.ScreenUpdating = False
Range("A8:B65536").ClearContents
[A8].Resize((z.Count), 2) = Application.Transpose(Array(z.keys, z.items))
Application.ScreenUpdating = True
MsgBox "İşlem tamamlandı"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
teşekkur erderim burada geri dondurulen veriler sayfa 1 de ıdı bunun sayfasını degiştirsek sheets ismini nereye yazmamız lazım acaba?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
teşekkur erderim burada geri dondurulen veriler sayfa 1 de ıdı bunun sayfasını degiştirsek sheets ismini nereye yazmamız lazım acaba?
Aşağıdaki kodu iligili yerdei ile değiştiriniz.:cool:
Kod:
Set s1 = Sheets("Sayfa1")

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
tekrar ozurdılıyorum da sablon sayfası kalacak ama benim donguyu aldıım sayva sayfa 1 degğil "veri" olacak bunda her hangi bir sheets ismi girmeye gerek varmı yoksa dugmenın konuldugu sayfayamı atıyor?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
birde hocam sayıları yeniden düzenlıyor yukarıdaki kodda sayfa 1 de yer alan (a8) den başlayan rakamları yenıden duzenlememesı gerekiyor neyı değiştrimem gerekıyor

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
tekrar ozurdılıyorum da sablon sayfası kalacak ama benim donguyu aldıım sayva sayfa 1 degğil "veri" olacak bunda her hangi bir sheets ismi girmeye gerek varmı yoksa dugmenın konuldugu sayfayamı atıyor?
birde hocam sayıları yeniden düzenlıyor yukarıdaki kodda sayfa 1 de yer alan (a8) den başlayan rakamları yenıden duzenlememesı gerekiyor neyı değiştrimem gerekıyor
Bugün 09:30

Şablon sayfasındaki verileri alıp işliyor ve düğmenin bulunduğu sayfaya yazıyor.
Bu işlemi benzer olanları birbiri ile toplayıpta yapıyor.
Siz böyle istemiştiniz.Haliyle verilerde ki miktarlar değişik olacaktır.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
evren bey orası dogru fakat dugmenın bulundugu sayfada baz aldıı a sutunundakı rakamları siliyor sanırım yanı sablon sayfasını kopyalıyor dedıdınız gıbı aynı degerlerı toplayarak dugmenın bulundugu sayfada A sutununda hıc bır değişiklik yapmadan ilgi hucreye yine toplayarak yazması mumkun mu acaba? teşekkur ederım

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Yani düğmenin bulunduğu sayfada a ve b sütununu silmeden diğer sayfada arasın öylece yazsınmı diyorsunuz .Ama öyle ise bunun için ETOPLA formülünü kullanmanız daha doru olacaktır.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
peki ama birden fazla karşılık var onları toplaması gerekıyor mesela 3 tekamul gelen 4 tane sonuç var ve bunları toplması lazım etopla bunları yaparmı acaba

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
hürkan beyin yaptığı makroyu duğmeye atamak için ne yapmam lazım peki o yapmıştı etopla ile. sanırım onun yaptıgını kullanıcam.