Düşeyara ile Dolu Hücreyi Getirme

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba, herkese iyi forumlar;

GÜNLÜK GİRİŞ adlı excel sayfamın B sütununa kod yazarak ilerliyorum. B522 deyim. Yazdığım her kodun verilerini RAPOR adlı ikinci bir sayfadan çekerek C, D,.....I sütunlarına kadar düşeyara ile bilgileri otomatik olarak yazdığım koda göre getiriyor. Ben de manuel olarak J sütununa kutu ebat bilgisi veya yorumu yazıyorum. Örneğin; "5 numaralı kutu uzun ve geniş, 8 numaralı kutu uygun." gibi bilgiler girişi yapıyorum. B522 ye gelene kadar peyder pey girişler yaptım. Hiç kutu ebat bilgisi girişi yapmadığım kodlar mevcut, kod var ama karşılık gelen J hücresi boş çünkü iş acildi tekrar karşılaştığımda ölçüm yaparım diye düşündüm. İkinci kez karşılaştığım olup da giriş yaptıklarım da oldu, üçüncü kez karşılaşıp da hala giriş yapamadıklarım da oldu. Bunlar için tekrar tekrar ölçüm yapmak istemiyorum fakat düşeyara formülü de ilk veriyi getirdiği için kimi zaman ilk seferde giriş yapamadığım ürüne denk geldiğimde 0 gösteriyor. Yani boş hücreyi alıyor.

SORU: DÜŞEYARA İLE İLK DOLU HÜCREYİ GETİREBİLİR MİYİZ_?

NOT: Formülü hangi sütuna yazacağımızın bir önemi yok. K sütununa da yazabiliriz.

yoksa her defasında filtreye kodu yazıp süzerek önceden kutu ebat bilgisi girdim mi diye bakıp bakıp duruyorum. Şimdiden herkese yardımları için teşekkür ederim.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Sayım m.k._23 merhaba,

Öneri ;

Sonuçları elle girilmiş, örnek bir dosyayı, dosya ekleme sitelerinden birine yükleyip, orada verilen linki burada paylaşırsanız ;

Çabuk ve doğru sonuçlar içeren cevaplar/öneriler yada yönlendirmeler alabilir siniz.

Teşekkür ederim.