"düşeyara" da problem var

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
arkadaşlar merhaba,
okulum için yaptığım bir öğrenci takip programında öğrencinin numarasını girdiğimizde o öğrenciyle ilgili bilgilerin gelmesini istiyoruz.her sınıf için ayrı birer sayfamız var buraya girilen öğrenci bilgilerinin hepsini toplu liste diye bir sayfaya aynı anda yazdırıyorum.bu tek sayfanın en başındaki satıra düşey ara ile ilgili formülü yazıp bulmasını sağlamaya çalışıyorum.Fakat her sınıf için 40 satırlarım kontenjan var fakat o sınıfta 40 öğrenci olmadığından bu toplu liste sayfasında her sınıf listesinin sonunda 5-10 öğrencilik boş yerler kaldığı için düşey ara çalışmıyor.bunun nasıl düzeltebilirim.Ekteki dosyayı inceleyebilirmisiniz?birde öğrenci numarasından aratarak öğrencilere ait bilgilere ulasabileceğim daha kolay bir yol varmı?Not: Makro yazmayı yada tam anlamıyla kullanmayı bilemiyorum.Fonksiyonlara daha hakim sayılırım bilgi düzeyimi göz önüne alarak daha basit anlatırsanız sevinirim.Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
teşekkür ederim

sayın muygun sizin fikrinizin bana göre biraz seviyesi yüksek geldi ama biraz uğraşıp kendime uyarlayabileceğim bir örnek.teşekkür ederim.