DÜŞey Ara İle İlgİlİ

Excel Vers. ve Dili
office xp
Arkadaşlar bi hesap tablosu yapıyorum yaptığım hesap tablosunda bir proğramdan exel e veri atıyorum (stok rakamları ) gelen veriyi sabit olarak bırakıp bu tablodan başka bir tabloya stok kodlarına karşılık gelecek şekilde ilk aktarılan dosyadaki paket ve koli değerlerini almasını istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

veriyi alacak sutunlar g3-g450 h3-h450 1.çalışma kitabı

veri aktaracak olan c2-c450 d2-d450 2.çalışma kitabı

KENDİ YAZDIĞIM FORMÜL ÇALIŞMADI İSTEYEN ONADA BAKABİLİR

=DÜŞEYARA(A10;'C:\Documents and Settings\trlacro\Desktop\DOSYALAR\STOKDENEME1(1).xls'!veri;2;0)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003
sn trlacro, umarım istediğiniz böyle bir şeydir.

koli için

=DÜŞEYARA(F4;'C:\Documents and Settings\trlacro\Desktop\DOSYALAR\[STOKDENEME1(1).x ls]veri'!$B:$D;3;0)

Paket için;

=DÜŞEYARA(F4;'C:\Documents and Settings\trlacro\Desktop\DOSYALAR\[STOKDENEME1(1).x ls]veri'!$B:$c;2;0)

Excel Vers. ve Dili
office xp
sn trlacro, umarım istediğiniz böyle bir şeydir.

koli için

=DÜŞEYARA(F4;'C:\Documents and Settings\trlacro\Desktop\DOSYALAR\[STOKDENEME1(1).x ls]veri'!$B:$D;3;0)

Paket için;

=DÜŞEYARA(F4;'C:\Documents and Settings\trlacro\Desktop\DOSYALAR\[STOKDENEME1(1).x ls]veri'!$B:$c;2;0)

saol ama sanırım bi hata var olmadı ben dosyayı ekte yollayım birde yle deneyelim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sn trlacro,
dosyanın yolundan dolayı hata olabilir.
Ekteki benim bilgisayarımda çalışıyor ama sizin kendi yolunuza göre ayarlamanız gerekli. Ayrıca direk formülü E3 ile çarparsanız ayrı bir hane yapmanız gerekmez. (düşeyara formülü)*E3 gibi

Excel Vers. ve Dili
office xp
çok teşekkür ederim gayet güzel çalışıyo.