Dosya şifresi çözülünce dosya kendini silebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Merhaba arkadaşlar, yaptığımız çalışmalarda bazı önlemler almak için bazı fikirler aklıma geldi, acaba yapılabilir mi diye sizlere sormak istedim.

1. Dosya şifresi çözülünce dosya kendini silebilir mi?
2. VBA şifresi girilince kod sayfasındaki bütün kodlar silinsin diye bir kod yazılabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
arkadaşlar çok özür dilerim... soruma benzer bir konu daha görünce şaşırdım...bu vesile ile dosyanın kendini silmesini öğrendim.... peki dosyanın ve hücre içeriğinin kopyalanmasını engelleyebilir miyiz? :mrgreen:

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
araçlar >koruma >sayfayı koru dan şifre girebilirsiniz. böylelikle sayfa üzerindeki tüm işlemleri engellemiş olursunuz

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
arkadaşlar çok özür dilerim... soruma benzer bir konu daha görünce şaşırdım...bu vesile ile dosyanın kendini silmesini öğrendim.... peki dosyanın ve hücre içeriğinin kopyalanmasını engelleyebilir miyiz? :mrgreen:
Sayın Amaxx;

Soruları ayrı başlık altında sorarsanız ilerde üye arkadaşlar tarafından ihtiyaç duyulduğunda konu daha kolay bulunabilir.

Dosyanın kopyalanmasını engellemek mümkün değil, belki basitçe koruma ile veya bir iki kod ile engellenebilir ama birazcık VBA bilgisi olan kişi tarafından çözülür. O yüzden kalıcı bir çözüm olmaz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
sn. orcun sayfa içinde sayfa korumayla kopyalamaya engel olabiliyoruz. Ama benim yapmak istediğim korumalı bir dosyadaki hücrelerin başka bir dosyaya copy-paste yapılmasını engellemek...