Dosya ismi, o günkü tarih olsun

Excel Vers. ve Dili
2007
Forumda aradım ama bulamadım.
Dosya ismi, o günkü tarih ne ise, o tarihin otomatik olarak dosya ismi olarak kaydedilmesi mümkünmüdür?

Farklı kaydet yapılmadıkça ve ''değişiklikleri kaydetmek istiyormusunuz'' sorusu gelince ''evet'' butonuna tıkladığımızda; o günkü tarih ne ise dosya adını otomatik olarak örneğin o günkü tarih olan 03.04.2011 adını versin.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Kaydetme işlemini makro ile yaparsanız istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

İ

İhsan Tank

Misafir
Forumda aradım ama bulamadım.
Dosya ismi, o günkü tarih ne ise, o tarihin otomatik olarak dosya ismi olarak kaydedilmesi mümkünmüdür?

Farklı kaydet yapılmadıkça ve ''değişiklikleri kaydetmek istiyormusunuz'' sorusu gelince ''evet'' butonuna tıkladığımızda; o günkü tarih ne ise dosya adını otomatik olarak örneğin o günkü tarih olan 03.04.2011 adını versin.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
merhaba
Kod:
Sub farklı_kaydet()
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="[COLOR="Red"]D:\[/COLOR]" & Format(Now, "dd.mm.yyyy") & ".xlsm"
End Sub
bu kod işinizi görür
D:\ sürücüsüne farklı kayıt yapar

Excel Vers. ve Dili
2007
Sayın İhsan bey;

Yazmış olduğunuz kod, 04.04.2011 tarihinde çalıştı fakat bugün dosyayı çalıştırdım ve değişiklikleri kaydet yaptım.
Dün 04.04.2011 isimli dosya bugünün tarihi olan 05.04.2011 yerine yine dünkü tarih adı olan 04.04.2011 şeklinde kayıt yaptı.

İ

İhsan Tank

Misafir
Sayın İhsan bey;

Yazmış olduğunuz kod, 04.04.2011 tarihinde çalıştı fakat bugün dosyayı çalıştırdım ve değişiklikleri kaydet yaptım.
Dün 04.04.2011 isimli dosya bugünün tarihi olan 05.04.2011 yerine yine dünkü tarih adı olan 04.04.2011 şeklinde kayıt yaptı.
önce pc saatinizi kontrol ediniz
değişiklikleri kaydet demiyeceksiniz aynı değişikliklerin asıl dosyadada olması gerekiyor ise önce onu kaydedeceksiniz sonra kod'u çalıştırmanız gerekiyor.
ayrıca pc saatinizi kontrol ediniz

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Benzer bir sorunuzu cevaplamıştım.
Aynı mantıkla;
C++:
Sub Kaydet()
    AnaDosya = ActiveWorkbook.FullName
    ActiveWorkbook.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & Date &  ".xlsm"