Dolu hücreleri saydırma

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit ve google e tablolar
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2024
Merhaba, Ekte yüklemiş olduğum tablo ile alakalı bir sorum olacak. Tablo da Koyu renk olan yerlerdeki isimlerin kaç kez yazıldığını sağdaki toplam kısmında gösterebiliyorum. Ancak koyu renk yazan isimlerin sağında bulunan yere herhangi bir şey yazdığım zaman bu rakam olabilir yazı olabilir herhangi bir şey yazdığımda sağdaki tablo da ekstra kısmında 1 olarak görünsün istiyorum örneğin tablo da 10 adet uğur yazıyor bunların 4 tanesinin sağındaki hücreye herhangi bir ley yazdığım zaman toplama tablosunda uğur isminin karşısında bulunan ekstra kısmında 4 yazsın istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

NBATMAN

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 excel Türkçe
Merhaba,

bu tablo bir puantaj tablosu mu? yada performans ölçme gibi birşey mi?

bu tabloyu ne amaçla kullanıyorsunuz yada kullanacaksınız bilmiyorum fakat Excelde yatay giden tablolar ile çözüm oluşturmak excelin hesaplama ve diğer yetenekleri açısından pek bir kolaylık arz etmiyor. Benim naçizane tavsiyem eğer tablonuz dönüşebiliyor ise aşağıdaki gibi dikeye doğru giden bir formatla değiştiriniz. Bu şekildeki tablolarda formül, kod veya pivot gibi hazır enstrümanları kullanmak ve sonuç almak hem pratik hemde verimli oluyor.

248828

Son düzenleme:

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-10-2024
Merhaba önceki mesajımda bir güncelleme yaptım. Lütfen ona tekrar bakınız.
Merhaba evet tabloyu bu şekilde dikey olarak da yapabilirim ancak o zaman bu tablo da da öncelikle bir ismin kaç kez yazdığı ve o ismin yanındaki kaç hücrenin dolu olduğunu saydırmam gerekiyor ilk tabloda da olduğu gibi

NBATMAN

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 excel Türkçe
Merhaba,

Evet haklısınız. Benim yapabileceklerimde maalesef sınırlı.
Bende yılda bir gelen noel baba gibiyim bu forumda.😀 Bu kısa süreli ziyaretimde siz değerli forumdaşlara elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere daha ileri yardımı eminim ki vakti yeterli olabilecek arkadaşlarımız mutlaka edecektir .
Daha fazla yardım edemediğim için kusura bakmayınız lütfen.

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-10-2024
Merhaba,

Evet haklısınız. Benim yapabileceklerimde maalesef sınırlı.
Bende yılda bir gelen noel baba gibiyim bu forumda.😀 Bu kısa süreli ziyaretimde siz değerli forumdaşlara elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere daha ileri yardımı eminim ki vakti yeterli olabilecek arkadaşlarımız mutlaka edecektir .
Daha fazla yardım edemediğim için kusura bakmayınız lütfen.
Teşekkür ederim yine de elinizden geleni yaptığınız için umarım yardımcı olacak birileri çıkar :)

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-10-2024
Yardımcı olabilecek var mı acaba konu hala aktif ?

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-10-2024