Değere göre formül gizleme

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
dosyayı ekliyorum bi sayfada biryere sayı yazıcam ve osayfada bi hesaplama sonucu görünen sayılar sadece göründüğü gibi kalıcak ekte anlatmaya çalıştım

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sayfayı korumaya alarak formüllü hücreleri gizli yapabilirsiniz.

Formül olan hücreleri seçin.
Seçili alan üzerinde sağ klik yapın.
Hücreleri biçimlendirme menüsünden "Koruma" sekmesine gelin, (Kilitli-Gizli) seçeneklerini aktif yapın ve tamam deyin.
Araçlar menüsünden Koruma seçeneğini seçin. "Sayfayı Koru" seçeneğini seçin ve dilerseniz şifre ekleyip tamam deyin.

Artık formüllü hücreler hem görünmeyecektir hemde değişiklik yapılamayacaktır.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
korhan bey bilinen koruma uygulaması haricinden bu tarz bi işlemle yapılabilirmi ben bu tarz bi bilgi öğrenmek istiyorum tşkkr ederim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Eğer formülleri aynı hücrelerde değer olarak saklamak isterseniz ve bu formülleri başka bir alana formül olarak saklamazsanız geri alma şansınız kalmaz.

Şöyle birşey yapılabilir. Formüller C sütununda siz 1 yazdığınızda C sütunu gizlenir ve değerler D sütununa aktarılır. 1 değerini sildiğinizde işlemler tekrar geri alınır. Bu şekilde işinize yararsa uyarlıyabiliriz.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
örnek bi dosyada çözüm üretirmisiniz

korhan bey ben içinde bol formülasyon olan bi dosya ekledim nerdeyse her sonuç birbirleriyle formüllenmiş nasıl bi çözüm bulabiliriz

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Peki neden böyle bir uygulama istediğinizi sorabilirmiyim.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
Korhan bey bi firmada çalışan teknik ofis işleriyle uğraşıyorum dosyaları birilerine göndermem lazım ama gönderdiğim kişinin bu içeriği bilmemesi gerekiyo neyi nasıl yaptığımı bilmemesi gerekiyo ben hergün çok defa mail atıyorum ama bazıları sadece sonuçlarını görmeli içeriğini görmemeli ki diğer firmalar ben mail istesemde sadece bu şekilde göndermeye çalışıyo yada fotokopisini veriyolar yaptığı çalışmaların ben bu tarz bi işlemle yapılabilirmi diye hem öğrenmek hemde uygulamak istiyorum