Çözüldü Cümle Geçen Kelimeleri Kritere Göre Arama

Gata

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excelde 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-09-2027
İyi Akşamlar Arkadaşlar B İle C Sütunundaki Kriterelere Göre
F sütunda İçeriğine Göre Arama Yapılıp E Sütununa yazılması istiyorum.C Sütunundaki 365 versiyonlarına göre yapılmış olup eski versiyonlara göre yapılmasını istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Eski sürümlerde toplu birleştirme işlemi bulunmamaktadır. Bu sebeple tam sonuç için çok uzun bir formül yazmak gerekecektir.

Kullandığınız formül tam sonucu vermesede ilk eşleşenler için kullanılabilir..

C++:
=EĞERHATA(İNDİS($C$2:$C$13;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($C$2:$C$13;F2));0));"")&" | "&EĞERHATA(İNDİS($A$2:$A$10;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($A$2:$A$10;F2));0));"")&" | "&EĞERHATA(İNDİS($B$2:$B$8;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($B$2:$B$8;F2));0));"")

Gata

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excelde 2016 Türkçe
21-09-2027
Merhaba,

Eski sürümlerde toplu birleştirme işlemi bulunmamaktadır. Bu sebeple tam sonuç için çok uzun bir formül yazmak gerekecektir.

Kullandığınız formül tam sonucu vermesede ilk eşleşenler için kullanılabilir..

C++:
=EĞERHATA(İNDİS($C$2:$C$13;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($C$2:$C$13;F2));0));"")&" | "&EĞERHATA(İNDİS($A$2:$A$10;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($A$2:$A$10;F2));0));"")&" | "&EĞERHATA(İNDİS($B$2:$B$8;KAÇINCI(DOĞRU;ESAYIYSA(MBUL($B$2:$B$8;F2));0));"")
Teşekkür Ederim Hocam Allah Razı Olsun İyi Geceler Selamlar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ekte çoklu birleştirme işlemi ile tam sonuca gitmeye çalıştım. Fakat bu çözüm çok efektif değildir. Kriter sayısı artarsa formül dahada uzayacaktır. Sadece örnek olsun diye paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

Gata

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excelde 2016 Türkçe
21-09-2027
Ekte çoklu birleştirme işlemi ile tam sonuca gitmeye çalıştım. Fakat bu çözüm çok efektif değildir. Kriter sayısı artarsa formül dahada uzayacaktır. Sadece örnek olsun diye paylaşıyorum.
Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam Hakkınızı helal edin sizi çok yordum selamlar iyi geceler