CountIFs

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 - English
Merhabalar, Count Ifs fonksiyonunu kullanarak elimdeki veriden istediğim bilgiyi almaya çalışıyorum.
Aynı belge içerisinde 3. sayfadaki bir hücreye yazdığım countıfs formülünün vermesini istediğim şey 2. sayfadaki veride;

- C sütununda 61 yazan ve
- D sütunundaki hücrelerdeki text ' in A1 veya A2 veya A3 veya A4 veya A5 veya A6 veya A7 veya A8 veya A9 veya B1 veya B2 veya B3 veya B4 veya B5 veya B6 veya B7 veya B8 veya B9 ile başlayan (soldan iki karakteri bunlardan biri ise saysın) ve
- E sütununda "X" olan

Bu şartlara uyan satır sayısını bana döndürsün istiyorum. COUNTIFS formulü ile yapabileceğimi düşündüm fakat syntax iyi bilmediğim için yazamadım. Bu formül ile yapabilir miyim , yardımcı olabilir misiniz ? Ya da bunu macro olarak yazmak istesek daha mı kolay olur ?

=COUNTIFS(Sheet2!$C:$C;{"61"};Sheet2!$D:$D;=LEFT("A1";[2]), LEFT("A2";[2]), ("A3";[2]) , ("A4";[2]) .........

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Selamlar

Sayın @serrayagmur
sorunuzu örnek dosya oluşturarak yapmak istediğinizi dosya üzerinde anlatarak ve manuel olarak belirterek desteklerseniz. Cevap verecek arkadaşlarımız daha çabuk yanıtlar vereceklerdir.

Saygılar