Command Butonla sayfalar arası bilgiyi eşitleme

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba excel uzmanı arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
dosyanız ektedir

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyanız ekte.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Anlatmak istediğim bu değildi Sayfa 2 deki ali veli ahmet sayfa2 deki komut butonuna basınca çıkmış olduğunu varsayalım bu varsaydığımız excel açıldığında aktif olacak ve sayfa 2 gizli olacak ali veli ahmetide elle girmiyeceğim otomotik çıkmış olacak.Gelelim sayfa 1 e excel ilk açıldığında sayfa1 gözükecek ve yaptığınız gibi sayfa2 yi göster butonu olabliri o dursun güzel fikir ama sayfa1 deki komut1e basıncada sayfa2 de otomatik olarak exceli ilk açtığımda çıkacak bilgiler sayfa1 e istediğim herhangi bir hücre içine gelmesini istiyorum.İlginiz için tşkler pencreli olmasına gerek yok excelin hücresine getirsin okadaryani sayfa2de çıkan otomatik bilgileri sfya 1de istediğim hücreye getirsin.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
İstediğimiz herhangi bir hücreye gelsin derken kodların içinde belli etmek amacım onun içinde penrede ayrı bir menü yapmk değil farketmez kodların orada herhangi bir hücreye ali veli ahmet i getirebilirsiniz.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayfa1deki mesaajınızda aşağıdaki isteğinizi yapmışsınız.
Bu isteğinizi yerine getirmiştim sanırım.:cool:
bu butona basdığımda sayfa2 deki bilgileri C5,D5,E5 hücrelerine alabilirmiyim
Ve bu excel dosyasını açtığımdada sayfa2 gizli olsun ve diğer sayfadaki comut butonuda aktif olsun

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Ya ben kendimi anlatamıyorum heralde sizin yaptığınızda pencere çıkıyor içinde eşitliklerin olduğu ben pencere felan istemmiyorum 2 .safyadaki elimle yazdığım ali veli ahmet varya onları hiç yokmuş var sayın onlar sayfa2 deki komut butonuna basıldğında çıkan isimler olsun sayfa1 deki komut butonuda benim koyduğum botunada basnca otomatik çıkan ali veli ahmet isimleri sayfa1 de isdeğimiz hücreye eşit olsun o istediğimiz yer excelde kodları girdiğimiz makyo yeri varya orada safya2 deki ali veli ahmetin olduğu hücreler=sayfa1 deki bizim belli ettiğimiz hücrelere eşittir mantığı ile yapılmasından bahseettim

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Merhaba Sn Sa.NaL

2 nolu sn brain ın ek dosyasını inceledinizmi?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Evet istediğim tam olarak bu tşk ederim yanlız sizden ricam buna ufak bi ek olarak ilk sayfaya tek bir butonla 2 sayfayı göster yapabilirmisiniz ama her açtığımda 2 sayfa gözükmesin

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
çok tşk ederim ama safya 2 deki ali veli ahmet benim elimle yazdıklarım ben istiyorum ki onlar sayfa2 deki düğme1 basınca otomatik çıksın yani kodların yazıldığı yerler varya modüller orada sayfa2deki hücrelere eşitlensin nasıl oluyorsa işde o isimler çok yük olduysam kusura bakmayın daha yeni başladım öğrenmeye bçalışıyorum ama hiçbir şey bilmiyorum...

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
ama excel açıldığında safya 2 görülmeyeceği için sanki basılmış gibi olsun

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Kusura bakmayın ama isteiğinizi anlamakta güçlük çekiyorum...

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
kusura bakmayın çok tşk ederim birazda kendim uğraşıyım iyi akşamlar