Combobox zorunlu alan

Arkadaşlar merhaba
Benim sorunum kısaca şöyle; userform un sağ tarafında combobox sol tarafında da textbox larım var ben comboboxdan herhangi bir seçim yapmadan textboxlara bilgi girişi yapılmasın istiyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. (Not : Dosya boyutu yüksek olduğunda upload etmek istemidim umarım anlatabilmişimdir.)

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Arkadaşlar merhaba
Benim sorunum kısaca şöyle; userform un sağ tarafında combobox sol tarafında da textbox larım var ben comboboxdan herhangi bir seçim yapmadan textboxlara bilgi girişi yapılmasın istiyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. (Not : Dosya boyutu yüksek olduğunda upload etmek istemidim umarım anlatabilmişimdir.)
Eğer sorunuzu yanlış anlamadımsa, ekteki örneği denermisiniz. Bunu değişik yollarlada yapmak mümkün. Buradaki şart TextBoxların Exıt olayı ile ilgili bir kısıtlama.

Emeğiniz için çok teşekkür ederim sayın ocamsul ama benim istediğim tam tersi aslında yani önce comboboxlardan bir bilgi seçecek ondan sonra textbox a giriş yapmasına izin verecek.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Basit bir örnek hazırladım. Sadece bir textbox için. Siz diğerlerine de bu kodu uygulamanız gerekiyor.

Kod:
Private Sub TextBox1_Change()
If ComboBox1 = "" And TextBox1 <> "" Then
MsgBox "Önce combo dan bir seçim yapmalısınız"
TextBox1 = ""
ComboBox1.SetFocus
End If
End Sub

&#199;ok te&#351;ekk&#252;r ederim say&#305;n hamitcan &#252;stad istedi&#287;im tam olarak bu...