coklu veri girisi ve cikisi

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
excel tablomda bir hücre var , ona giris yaptigimda;bu veri bir cok hücrede parametre olarak islenip, en sonunda bir hücrede tek bir sonuca cikiyor.

ben o hücreceye coklu giris yapmak ( hani senaryo hazirlamak gibi) ve herseyin tek sonuca baglandigi o hücreden de coklu sonuc almak istiyorum.

Senaryo özelligi bu durumda isime yaramiyor, cünkü ilk hücreye girecegim verileri sürekli elimle sayi olarak yazmamim imkani yok, cünkü o veriler de baska verilerin islenmelerinin sonucu olarak elde ediliyor.

Sonuc olarak, öyle bir sonuc tablosu elde etmek istiyorum ki , su sonucu versin. O ilk hücereye su sayilari (tek tek) girersen, su hücreden bu sonuclari alirsin (tek tek).

Yardimlarinizi bekliyorum

Saygilar ve tesekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Biraz karmaşık olmuş sanki ... (Yoksa ben mi anlayamadım acaba ?)

Örnek bir xls dosya ile; hücrelerin bulunduğu sayfa üzerinde anlatsanız daha iyi olacak ...

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın excelez,

Örnek bir dosya ekleyerek üzerinde örnekleme ile anlatmaya çalışın. Anlattıklarınızdan, bu şekilde yardım alabileceğinizi sanmıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
Arkadaslar aciklayici örnegi ekledim. Ilginiz icin cok tesekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
arkadaslar, cok mu yetersiz örnek yine acaba ?

S

Skorpiyon

Misafir
Üzgünüm ama anlatmak istediğinizden hiçbir şey anlamadım. Veriler neden bu şekilde yerleşmiş ? Özel bir durum mu var ?

Verileri giriş kutusuna yönlendirmekten kastınız ne ? Çıkış bölümündeki sonucu neye göre elde edeceksiniz ? Ne yapıldığında çıkışta ne görmek istiyorsunuz gibi.

Kısacası yapmak istediğiniz şeyi daha detaylı anlatmaya çalışın. Ve verilerinizi belli bir düzen içinde (özel bir durum yok ise) yerleştirin ki yazılan kodları kendinize uygulamaya kalktınızda, kodlar askıda kalmasın.

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
Tavsiye ettiginiz gibi daha ayrintili ve aciklayici bir örnegi ek olarak yerlestirdim. Ilginize cok cok tesekkür ederim.