Çoklu combo box seçimi ve veri tabanına veri girişi

arkadaşlar birden çok combo box biririne bağlı ve seçimler sonucunda gelen hucreye , seçilen değerin veri olarak girilmesi konusunda yardıminizi bekliyorum comboları bir birine bağlayamadım ve veri giriş butonuna istediğim gibi olmadı bu yüzden sıfır halini size atıp fyardım almak istiyorum

ya ben tam olarak yapmak istediğimi anlatamadım yada konu kimssenin ilgisini çekmedi 1 haftadır tırmalıyorum forumdaki birçok kodu kullandım bu konuda forum gerçekten bir hazine ama he ne alametse ben tam oldu bu iş dediğimde illaki bir yerinde hat çıkıyor bu yüzden moralim sıfırlandı niyetim armut piş ağzıma düş değil inanin çok kastım bu olay için ama bende bir sorun var sanırım beceremedim

aradaslar yardım lutfen

ilk combobox ile sayfa seçimi yapar haldeyim hatta kayıt butonu olayıda biraz cabayla hlloloacak gibi fakat 2-3-4-5 nci combolar ile combo 1 de seçilen sayfa üstünde seçimi daraltıp işlem yapmak istiyorum bunu hala beceremedim yardımınızı bekliyorum vba da çoklu comboda comboları birbirine bağlayan basit bir kod verseniz onunda üstünde yürüceğim ama inanın tum forumu download ettim ornekleriyle şuana kadar istediğime yakın bir tek MÜHÜR TAKİP LİSTESİ konusu var ama oda bir yerden sonra olmadı lütfen

iki comboyu birbirne bağlayabileceğim bir kaç kod verebilirmisiniz zatn mantık şöyle olmalı

1 combo sayfa bulur
2 combo 1 nicinin sayfası ustunden kullanıcının seçim aralığını satır yönünde daraltır
3 combo combo 2 nin seçimi üstünde yurur vb...

ilk combo sayfayı diğerleri sayfa içi yatay dikey taramalar ile bir hucreye ulaşıyor ve o hucreye girilen combo box değeri kayıt altına alınıyor

Mahmut hocam yokmu konuya yorumun biliyorum soruda konuda amtörce geliyor ama dediğim gibi ilk comboda sayfa seçtimeyi başardım ama ikinci , üçüncü combolarda ilk combonun sayfasında veri araltmayi basaramadım