[ÇÖZÜLDÜ] EĞER formülü ile ilgili yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Soracağım soru hakkında örnekler aradım ama bulamadım veya aramayı beceremedim. Boş yere üstadları meşful etmek istemiyorum ama uğraşıp ta yapamadığım bir şey var. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Elimde 2 satır ve 8 sütun var, 8 nci sütuna bir formül yazmak istiyorum. a1 ve a2 ye bak aynı ise boş geç ayrı ise "1 farklı yaz, b1 ile b2 ye bak aynı ise boş geç, farklı ise "2 farklı" yaz. Böylece devam edecek taa ki 7 nci sütundakilere kadar. Bilmem anlatabildim mi. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla....

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Aşağıdaki fonksiyonu diğer hücrelere de uyarlayınız;

=EĞER(A1=A2;"";"1 farklı")

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Aşağıdaki fonksiyonu diğer hücrelere de uyarlayınız;

=EĞER(A1=A2;"";"1 farklı")
Kardeş, ilgine teşekkür ederim, bunu yaptım ama asıl sormak istediğim bu değil.
8 nci sütuna 1-2-3-4-5-6-ve 7 nci sütunların sonuçlarını yazmasını istiyorum. Yani sütunlardan birinde fark bulursa onu yazması lazım. Sanırım iç içe eğer kullanmak gerekiyor ama nasıl yapacağımı bulamadım.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Teşekkür

Ekteki dosyaya bakın.
Teşekkür eder saygılar sunarım. Aklımda bir soru daha var ama buradan sormak doğru olur mu bilemiyorum. Bunun gibi alt alta satırlar var ama bu yaptkğımız formül 1 ve 2 nci satıra bakıyor. şağıya doğru satırların çok olduğunu farzedersek En baştaki sütunda alt alta iki satırın aynı olması halinde 3 ncü satıra boş bir satır eklemek istiyorum. Yani A Stünunda A1 ve A2 aynı ise A3 e boş bir satır eklensin. İlginize teşekkür ederim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...