cari hesap hareketleri ile ilgili

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2026
arkadaşlar hepinizden özür dileyerek sizin o çok değerli vaktinizi benim şu sizler için çok basit gelecek soru için ayırmanızı rica edeceğim.kendimce hazırladığım UserForm daki bilgileri excel e kaydetmek istiyorum ilk kayıdı yapıyorum ama ikinci yadıda gelince alttaki boş hücreye birtürlü getiremiyorum hep ilk kaydı silip oraya yazıyor.dosyayı ekte gönderiyorum.belkide yazmaya çalıştığım tüm kodlar hatalı lütfen şu çok acemi arkadaşınıza yardım edin.şimdiden çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın arkadaşım kaydetmeden önce satır ekle de ondan sonra kaydet bölelikle hep 1.satıra kaydetmiş olacak
önce 1.satıra eklede sonra kaydet bölece devamlı 1.satırdda veri olsabile 2.satıra düşer kayıttan önce kaydın 1.olur ekledigin için kolay gelsin

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
ilginiz için teşekkür ediyorum. benim tam olarak anlatmak istediğim şu idi.yaptığım her kaydın bir önceki yaptığım kaydın altındaki boş hücreye yapması idi yani yeni kayıdı enson boş hücreye yapacak.bunu benim yazmaya çalıştığım koda bir ek yaparak sağlamak mümkün değil mi.umarım bu sefer anlata bildim.teşekkür ederim

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
sayın seha efecik aslında sizin dediğinizi anladım ama bunu nasıl yapacağımı bilemiyorum ben daha yeni başladım eğer mümkün olurda gönderdiğim dosya üzerinden bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
yardımını esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.ama ben excel de kod lar ile yeni tanıştığım için yönlendirdiğiniz sayfadan soruma ait cevabı bulamadım.yinede çok teşekkür ederim.eğer yazdığım kod üzerinde(yukardaki ekli dosya içinde) sorum ile ilgili yardım edebilecek arkaşlar varsa yardımınızı beklerim yoksada şimdiden hepinize teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
Bul sil değiştir dosyasında kaydet butonu kodlarını incelerseniz,boş satıra kayıt için gerekli kodu bulacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
7 TR 2013 excel TR
07-03-2024
sayın acebeci aşagıda yazdıgım kodu ekle yeterli
" Rows("4:4").Select
Selection.Insert Shift:=xlDown
Range("A4").Select
" buyukardaki kodu kayıt dügmesine çift tıkla gelen satırıntext box lardan önce yapıştır kaydet işini görür alta kaydetme ugraştırır bunu yap

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
21/03/2019
kaydet kodu düzenlenmiş dosya ektedir

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
arkadaşlar her ikinize de gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum.biliyorum sizi çok uğraştırdım(değerli vaktinizi aldım).meşgul ettim.sizden allah razı olsun benim yapmak istediğim tam buydu.Acemiliğime bağışlayın çalışmalarınızda başarılar dilerim