Çalışma Günü Hesaplama

aspava

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-01-2027
Merhaba Örnek Dosya'da belirtiğim günü bir personelin toplam'da çalıştığı günü bulmam gerekiyor. Bazı Personeller birden fazla kez giriş çıkış yaptıkları için gün hesaplarını net hesaplayamıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Makro çözümüde kullanabilirim derseniz eki deneyin.
Ayrıca;
Diğer gün farklarında Başlangıç yada bitişi gün farkına eklemediğiniz halde 1 gün çıkan veriyi neden 2 ye tamamlamadığınıza anlam veremedim ama yinede 1 çıkan sonuçları 2 ye tamamlattım.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

aspava

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-01-2027
Merhaba muygun Teşekkür ederim. Fakat asıl dosyama uyarladığımda bazı sorunları fark ettim. Sicil numarası aynı kişilerin çalıştığı günleri toplaması gerekirken , aşağıya aynı kişiden tekrardan açıyor. Ben yenilenleri kaldır ile kişileri tek kişiye düşürüp formüller ile ilk giriş son çıkış farkını hesaplatıyorum. Fakat arada giriş çıkış olanları nasıl yapabilirim kafam basmıyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

aspava

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-01-2027
Merhaba Günaydın soruyu biraz daha basitleştirmeye çalıştım. Sicil numarası aynı olan birden fazla kez giriş çıkış yaptıysa çalıştığı günü toplamına nasıl ulaşırım. Dosyada 200 farklı kişi olduğu için manuel yapmak gerçekten zor oluyor.

Ekli dosyalar

aspava

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-01-2027
Teşekkür ederim. Orjinal dosyamda deneyeceğim.