Çalışan programı

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Arkadaşlar, ekteki dosyada göreceğiniz dosyada, "toplu program" sayfasına her kişinin hangi gün, nereye gideceğini planlıyoruz. Bu konuda manuel yaptığım bir iş için yardımlarınıza ihtiyacım var.

"Denetçi bazında" sayfasında ilgili kişinin hangi gün, nerede olacağını göstermesini istiyorum.

Bazı günler bir kişi farklı yerlere gidebiliyor. Bu durumda o günkü program hücresine farklı yerlerin birlikte yazılmasını istiyorum.

Ekteki dosyada örnek birşeyler yaptım.

Yardm edebilrseniz çok sevinirim. Bu vesileyle hepinizin yeni yılını kutlarım.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Eki inceleyin.
Not: Veri doğruluğunu mutlaka kontrol edin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Slm.
Eki inceleyin.
Not: Veri doğruluğunu mutlaka kontrol edin.
İyi çalışmalar.
Sayın muygun, verilerin doğruluğunu inceledim. Tam istediğim gibi aktarıyor, çok teşekkür ederim.

Listeyi hazırlarken her gün için 10'ar satır ayırmıştım. Bu aralığı hergün için 5'e düşürmek istersem, yada araya yeni bir proje sütunu eklemek istesem formülde ne gibi değişiklikler yapmam gerekir?

Bu sorumun cevabı, burada açıklayabileceğiniz kadar kolaysa, yaptığınız işlemleri anlamama ve dosyayı ilerideki değişikliklere göre modifiye etme imkanı bulmama yardımcı olacak.

Eğer sorunun cevabı karışık ise ve neredeyse herşeyi yeniden tasarlamayı gerektiriyorsa, sorun değil, formüllere bakarım çözmeye çalışırım.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba...
Tablonuzda sizinde gözlemlediğiniz gibi Toplu Program sayfasında W:AS sütun aralığında bir dizi işlem var. Temel olarak yapılan B3:V212 matrisinin çözümlenmesi. Eğer tabloda daralma yada genişleme olabileceğini tahmin edebilseydim yardımcı bir hs sayfası oluşturarak formülleri oynamaya gerek kalmadan aynı mantık doğrultusunda genişleme yada daralmasını esnek tutabilirdim.
Son yazdığınız paragrafta tespitiniz doğru. Gerçekten tanımı oldukça uzun bir açıklama olurdu. Tablo size uygun değilse talebinizi yeni bir örnekle belirleyin yeni bir tablo hazırlayalım.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Merhaba...
Tablonuzda sizinde gözlemlediğiniz gibi Toplu Program sayfasında W:AS sütun aralığında bir dizi işlem var. Temel olarak yapılan B3:V212 matrisinin çözümlenmesi. Eğer tabloda daralma yada genişleme olabileceğini tahmin edebilseydim yardımcı bir hs sayfası oluşturarak formülleri oynamaya gerek kalmadan aynı mantık doğrultusunda genişleme yada daralmasını esnek tutabilirdim.
Son yazdığınız paragrafta tespitiniz doğru. Gerçekten tanımı oldukça uzun bir açıklama olurdu. Tablo size uygun değilse talebinizi yeni bir örnekle belirleyin yeni bir tablo hazırlayalım.
İyi çalışmalar.
Eksik olmayın, şimdilik bu dosya işimi görür. Bir değişiklik yapmam gerekirse tekrar yardımınızı rica ederim.

Tekrar teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Sayın muygun,

Ekteki dosyayı kendi isteklerime göre düzenledim, ancak çok acil olarak proje sayısını 10'da 12'ye çıkarmam gerekiyor.

Proje sütunlarına 2 tane daha ekleyebilir misiniz? Böylece iki dosyayı karşılaştırıp proje sütunu eklenince nelerin değişmesi gerektiğini de öğrenmiş olurum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba
Eki inceleyin.
Not: (veri doğruluğunu kontrol edin)
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Sayın muygun,

Yardımınız sayesinde çok güzel bir şekilde dosyayı kullanıyorum.

Ancak özel bir proje için yeni bir ekleme yapmam gerekti. Şöyle ki, "Toplu program" sayfasında programı girdiğimde denetçi bazında bu programı sıralıyor. Ek olarak "proje bazında" sayfası koydum, bu sayfaya da, ilgili proje için bir günü toplu olarak göstermesini sağladım.

"Proje bazında" sayfasını alıp ilgili müşteriye mail atmam gerekiyor, tüm projeleri içeren "toplu program" sayfasını göndermem mümkün değil tabii ki. Sadece ilgili projenin aylık denetim programını göstermesi gerekiyor. Bu işi manuel olarak yapmak çok zor, çünkü sürekli denetim günü, yeri yada denetçi adı değişebiliyor. Bu durumda "proje bazında" sayfasını güncellerken hatalar olabiliyor.

Ekteki dosyadaki "proje bazında " sayfasına kendimce bir formül yaptım, sizce uygun mudur? Bu şekilde işimi görüyor, daha kullanışlı bir alternatif varsa yazarsanız sevinirim.

Asıl sorum ise şu, hazırlamış olduğunuz dosyada 21 İşgünü var, bu dosya şubat ayında da işimi görecek (20 iş günü var) ancak MART ayında 22 iş günü var ve eğer Toplu program sayfasında en alta gün eklersem "Denetçi Bazında" sayfasına aktarım yapmıyor. "Toplu program" sayfasındaki iş günü sayısını 30 güne çıkarabilir misiniz... Bu şekilde ileride Cumartesi Pazar günü denetim yapmamız gerekirse, dosyada tekrar ekleme yapmama gerek kalmaz.

Şu anda kullanmakta olduğum dosya ektedir, yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba
İlk tablonuzda işgünü bazında bir tarih formatınız olduğu için ilk tarihten sonraki işgünlerini oluşturan ve buna bağlı olarak kodlama yapılan bir uygulama yapmıştım. Sorun buysa artık ilk tarihten sonra ilgili ayın tamamını tabloda (tarih kısmında göreceksiniz.
Eklediğiniz sayfa işinizi görüyorsa bence mükemmel.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Merhaba
İlk tablonuzda işgünü bazında bir tarih formatınız olduğu için ilk tarihten sonraki işgünlerini oluşturan ve buna bağlı olarak kodlama yapılan bir uygulama yapmıştım. Sorun buysa artık ilk tarihten sonra ilgili ayın tamamını tabloda (tarih kısmında göreceksiniz.
Eklediğiniz sayfa işinizi görüyorsa bence mükemmel.
İyi çalışmalar.
Şu anda sadece hafta içi günleri göstermesi benim için daha iyi. Şimdilik iş günü formüllerini eski dosyadan kopyalayarak Cumartesi Pazar günlerini boş geçmesini sağladım.Dosyada yaptığınız değişiklik sayesinde ileride hafta sonları çalışırsak hafta sonlarını da gösterebileceğim.

Asıl sorun işgünü satırlarının eksik olmasıydı, onları bol bol artırmışsınız, fazla günleri gizleyip ay içinde kaç gün gerekiyorsa o kadarını kullanabileceğim.

Emeğiniz için teşekkürler, iyi hafta sonları...