BUTONA BASILDIĞINDA BELİRLİ BİR SERİ NUMARASI ÜRETME

Excel Vers. ve Dili
excell 2019
Merhabalar Saygılar;

Benim bir seri numaralarını takip ettiğim excel dosyam var. 10.000 e yakın boşta seri numaram var. Sipariş geldikçe seri numaraları ürünlere atıyorum. Verdiğim seri numaralarına da dolgu rengi veriyorum ki bu seri numarasını kullandığımı anlıyayım diye. Haftada 150 veya 200 adet sipariş geliyor genelde. bunu ben tek butonla belirlediğim yerdeki 6 sütunlu yere otomatik çıkartmasını isityorum. Yani 1. sütununda sıra no yazan 2. sütununda seri numarası yazan 3 - 6 sütunlara da açıklama yazılacak şekilde. Seri numaram ise "TS24-00001" "TS24-00002" şeklinde 10 bine kadar gidiyor. Butona her bastığımda 100 adet seri numarası otomatik olarak yanındaki açıklama sütunları ile birlikte normal listenin altına ekleyecek ve butona tekrar bastığımda kaldığı yeri unutmadan bu sefer "TS24-00101" den devam edecek şekilde olacak. Bu şekilde bir programa ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba
Örnek dosya üzerinde göstererek sorarsanız daha doğru ve hızlı yanıt alırsınız.
Dosyanızı dosya.tc gibi bir sitede paylaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excell 2019
Merhaba
Örnek dosya üzerinde göstererek sorarsanız daha doğru ve hızlı yanıt alırsınız.
Dosyanızı dosya.tc gibi bir sitede paylaşabilirsiniz.
Aşağıda paylaştığım linkte dosya mevcuttur. Şuanda 10.000 seri numarası alt alta dizilidir ve içeriği boştur.
Dosya içerisinde sağ tarafta 10-25-50-100-500 gibi seri numarası ekle butonları mevcuttur.
benim istediğim şuanda yazılı olan bütün seri numaralarını silmek ve yandaki seri numarası ekle butonlarına bastığımda seri numaralarının otomatik listenin devamına kendiliğinden seri numarası sırasını da bozmadan eklenmesidir.

Excel Vers. ve Dili
excell 2019