Buton ile çalışan bir tablonun, PowerPoint'te

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Selam Arkadaşlar,
Buton ile çalışan bir tablonun, PowerPoınt'e aktarıldığında F5 konumunda,
Excel de bulunan Buton nasıl çalıştırılır. Dosyayı ekde yolluyorum.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinecem. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Başka şekilde yapılabilirmi bilmiyorum ama sunu içine bir excel sayfası yerleştirerek yapılabilir. Ekteki dosya açıldığında F5 tuşuna basarak sunuyu çalıştırın ve sunu üzerine fare ile tıklayın böylece excel dosyası aktif hale geçecek ve spinbutton çalışacaktır. Daha sonra excel dosyasını kapatarak sunuya devam edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Buton ile çalışan bir tablonun, PowerPoint'te

Sayın leventm,
Elinize yüreğinize sağlık, paylaşımcı duygularınız daim olsun.
Ancak, sunu içine excel sayfasını yerleştirmeyi yapamadım! sayfanın tamamı kopyalanmadığından kendim yapıyım dedim ama yapamadım. eğer ona da yardımcı olursanız çok sevinecem, diğer boyutlandırmayı deneme yanılma yoluyla halledecem. Çok teşekkür ediyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Boş bir sunu sayfasına menüler içinde bulunan "excel çalışma sayfası ekle" butonuna tıklayarak excel sayfası ekleyebilirsiniz. Daha sonrada excel dosyanızdaki verileri direk olarak kopyalayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
PowerPoint boş sayfaya, "Excel Çalışma sayfası eklemek" nasıl yapılır

Selam Arkadaşlar,
Sayın Üstadlarımdan gelen yardıma göre yapmaya çalıştım ama bulamadım.
Bana aktarılan Konu şu:Boş bir sunu sayfasına menüler içinde bulunan "excel çalışma sayfası ekle" butonunu tıklayarak excel sayfası ekleyebilirsiniz. Daha sonra da excel dosyanızdaki verilerinizi direk olarak kopyalayabilirsiniz. dedi ancak Ben "excel çalışma sayfası ekle" butonunu bulamadım!?
Acaba çok mu yorgunum yoksa bakar kör mu oldum anlamış değilim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Görünüm-araç çubukları-standartı tıklayarak standar menüsünü ortaya çıkarın. Ve bu menüdeki ilgili butona tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe

Sayın leventm,
Ben şoktayım ama haklı olarak mı bilmiyorum! Çünkü Standart araç çubuğunda bahsettiğiniz "excel çalışma sayfası ekle" butonu maalesef yok!
inanamdığım için de versiyonu gözden geçirdim ve tabi ki 2003, bu konu çok uzadı! böylesine anlamsız bir olaya hala inanamıyorum! tekrar teşekkürler.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Ekle/Nesne'yi denediniz mi?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Özelleştir > Ekle > Excel Çalışma Sayfası

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Seyit Tiken,
Elinize yüreğinize sağlık, ancak yine de yapamadım boyutlandırılmasınını
benim ekranım 1400x1050 ondan mı bilmem yukarıda da belirtmiştim sayın leventm sağolsun çok yardımcı oldu ama sanırım ben beceremedim ekde dosya yolluyorum onu PowerPoint dosyasına ekleyip F5 konumunda düğmenin çalışmasını istiyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ekli dosyayı inceleyiniz. Tabloyu Excele dönüştürmek için, üzerine çift tıklayın. Sunu için tablonun dışını tıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe
Sayın Seyit Tiken,
Elinize yüreğinize sağlık. Her ne kadar düşündüğüm gibi olmadıysa da ki; olmuyormuş! soruları cevapsız bırakmayan tüm arkadaşların paylaşımcı büyük ve güzel yüreklerini kutluyor. Başarılarınızın devamını diliyorum. iyi ki varsınız! Teşekürler......

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. Şunuda belirteyim, eklenen excel dosyasına kodda yazılmıştır, bu kodlar sayfanın şeklini belirlemektedir. Kodları excel dosyasına çift tıklayıp alt+f11 ile vbe ye geçerek thisworkbook sayfasında görebilirsiniz. Birde sunu çalışırken excel dosyasına tıklayınca çalışması için dosyanın sunu tasarlanırken excel dosyası üzerinde sağ-klik yapın ve açılan pencereden eylem ayarlarını seçin. Açılan pencereden fare tıklatması-nesne komutuna "aç" seçeneğini seçin.

Not: Eğer bu şekilde işinize yarıyorsa nasıl yaptığımı daha detaylı anlatabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Windows7 Türkçe

Sayın leventm,
Bilmem ki size nasıl teşekkür etsem, beni bu yaşımda eskilere götürüp duygulandırıyorsunuz! Yüreğiniz hep böyle sıcak olsun dileğimle!..
bu yaptığınız tabi ki işime yarıyor. daha önceden sunularda, excelde açık olan dosyayı tam ekran olarak veriyorduk! elbetteki bu onun yanında çok daha iyi
Herneyse yazdığınız kodu elimdeki dosyalara ekleyerek sanırım kullanabilirim.
Ancak şöyle bir şey var! yazılımda ActiveWindov.Zoom=75 ve 50 var.
sanırım bu boyutlandırma ile ilgili olsa gerek benim ekran 1400x1050 ama projeksiyon 1024x768 bu durumda nasıl bir ayar yapmalıyım. Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Bunu ancak deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz, özellikle 75 değerini değiştirin.