browse edilen dosyanın belirlenmiş cell erini tek dosyada toplamak

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar,

Elimde surekli birikmekte olan, aynı formattaki excel dosyalarının gerekli kısımlarını tek bir excel dosyasında toparlamak istiyorum.

Soyleki, acılan sayfada bir commandbutton olacak ve buna tıklandığı zaman bizden kaynak bir dosya browse etmemiz istenecek. daha sonra da sectiğimiz dosya uzerinden secilmiş olacak olan birkac cell'i oradan kopyalarak, kendi içindeki diğer sheete kaydedecek. ancak tabiki her yeni kayıt, yeni bir sırada olacak.

benim aklıma boyle daha kolay olabileceği gelmekle birlikte bunu bile başarabildiğim soylenemez. anlattığım şekilde yada buna benzer bir fikri olan yardım edebilirse cok sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İstediğinizi yapmak elbette mümkün ancak bunun için veri alınacak dosya ile alınan dosyanın birer örneğini ekleyin, ayrıca veri alınacak hücreleride belirtin.

Excel Vers. ve Dili
2003
merhabalar
elimde birkac kaynak kod kullanarak yatarmaya calıştığım şeyi anlatabilirm.
açıkcası bulmuş olduğum 2 kaynak kodu birleştirmeye calışıyorum...

ilk olarak ado dosyasındaki example4 deki fonksiyonu kullanmak istiyorum. yani ado test dosyasındaki gibi belirtilmiş olan celleri kopyalayabilsin.

ancak şimdiki sorunum,
1. dosyayı kopyaladıktan sonra 2. dosyayı eklemek istediğimde

bunları phonebook dosyasındaki gibi (sanırım offset ve array ozelliklerini kullanmam lazım ki tıkandığım nokta budur) 1. dosyanın eklentilerinin bittiği satırın altında eklemeye devam etmesini sağlamak.

yaniii adotester.xls calıştırıp example4 buttonuna tıklayıp test.xls i secercem adotester.xls de A1:C3 u dolduran bir bilgi alıyorum. tekrar butona basıp başka bir dosya sectiğimde eklenecek olan bilginin A4ten (yani diğer bilginin altından) başlayarak eklenmesini istiyorum

cok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
tekrar merhabalar
hatta burda bir diğer yapmak istediğim de test dosyasındaki sadece define edilen celleri değil A2 cellinden başlayarak en son bilginin bulunduğu yere kadar olan arrayi almasını sağlamak istiyorum.

teşekkürler