BİRLEŞTİRME ile ilgili nerede hata yaptım.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
arkadaşlar birleştirme ile ilgili bir sorunum var,

="Celp ve tetkik olunan nüfus kaydına göre "&VERİ!B23&" İli "&VERİ!B24&" İlçesi "&VERİ!B20&" cilt no "&VERİ!B21&" hane no "&VERİ!B22&" de nüfusa kayıtlı "&METNEÇEVİR(VERİ!B18;"gg.aa.yyyy")&" doğumlu muris "&VERİ!B14&" "& VERİ!B15&"' in "&METNEÇEVİR(VERİ!B19;"gg.aa.yyyy")&" tarihinde vefat etiği ve geriye mirasçı olarak "&Sayfa2!A1:O13&" bıraktığı, bunların sağ oldukları, hazır ve gaipte başkaca mirasçısının bulunmadığı anlaşıldığından muris "&VERİ!B14&" "&VERİ!B15&"'in verasetinin sübutuna karar vermek gerekmiş ve aşağıdaki şekilde hüküm tesis olunmuştur."

renkli olan kısımda belirtilen A1:O13 hücre aralığında hemen her hücrede veri bulunmaktadır, ben bu verileri ayrı ayrı birleştirme yerine "&Sayfa2!A1:O13&" şeklinde yazdığımda hata verdi, acaba nerede hata yaptım, bu şekilde birleştirme işlemi olmuyormu, saygılar sunarım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Birleştirme yapılırken hücre adresleri tek tek girmek gerekiyor. Çözüm olarak ise verdiğiniz hücre aralığını farklı bir hücrede birleştirdikten sonra (birkaç hücrede de yapabilirsiniz) elde ettiğiniz birleşmiş veriyi formülünüzde kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
veya örnek dosyayı gönderin öyle yardımcı olalım

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
22-09-2028
veya örnek dosyayı gönderin öyle yardımcı olalım
Sayın Cost Control, Sayın harziyan ilginiz için için teşekkürler, dosyayı gönderiyorum, vba şifresi "kenan" dır, burada sayfa2 deki veriler her dosyaya göre değiştiğinden nasıl yapacağımı kestiremiyorum, yapmak istediğim şey özetle, sayın admin leventm ile formdaki diğer arkadaşların yardımları ile yaptığım işlemleri karar sayfasına aktarmak istiyorum,
sayfa2 deki veriler veri sayfasında, çocuklar ve torunlar sayfasındaki "sağ" ve "var" olan kişilerin isimleridir, bu isimleri karar sayfasında kırmızı renkli olarak gösterdiğim yere yan yana aktarmak, daha sonra miras sayfasındaki verileri turuncu renkte belirttiğim hücrelere yukarıda aşağıya doğru sıralamak istiyorum
turuncu renkte olan yere aktarma şekli ilk turuncu hücrede gösterildiği gibidir, yardımlarınızı bekliyorum. saygılar. (ama aslında ben bu verileri gönderdiğim dosyada karar sayfasını word sayfasına aktarmak istiyorum, bağ yapıştır yöntemi ile birşeyler yapmaya çalıştım, ama dosyayı başka bilgisayara eklediğimde güncelleme yapmadı ve hata verdi, AMA YİNE DE AMACIM KARAR SAYFASINI VEYA KARAR SAYFASINA AKTARMAK İSTEDİĞİM VERİLERİ WORD SAYFASINA AKTARMAKTIR bu şekildeki yardımlarınız daha çok işime yarıyacaktır.)

Son düzenleme:

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
22-09-2028
arkadaşlar bunun bir çözümü yokmu,

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
dosyanıza baktım. dosyadaki mevzu biraz karışık geldi ama anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.
sayın COST_CONTROL'ünde dediği gibi istediğiniz şekilde bir birleştirme yapılamaz biliyorum. ancak çocuklar eşler ve torunların isimlerinin yazdığı sayfada her satır için ayrı bir birleştirme işlemi yaparak ve sonrasında da bu birleştirmeleri yeniden karar sayfasında birleştirebilirsiniz.

karar sayfasının worde aktarılması hususunda da şöyle söyleyebilirim. wordden nesne ekle fonksiyonu ile birbirine ilişkilendirilmiş şekildeki iki dosyada hdd'nin aynı bölümündeki bir klasörde olursa ve taşıma işlevi klasörle yapılırsa bir sorun olmaz.