birden fazla veriyi tek satıra yazma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
ekte vermiş olduğum örnekteki dosya gibi elimde binlerce kayıt var, bunların alt toplamını ve bir kişiye ait kaç tane kayıt varsa belge sayısı olarak alabiliyorum, yalnız, elimde bulunan binlerce kaydı mesela bir kişiye ait birden fazla ödenen ücreti toplayıp (bunu alt toplamları alarak yaptım ) başka bir sayfaya o kişiye ait bir defaya mahsus numarası adı soyadı ve toplamı da karşısına yazmasını istiyorum.yani herkese ait ne kadar toplam ödeme yapıldıysa bunun listesini almasını ve o numaraya ait ismi bulup yazdırmasını liste olarak bana vermesini istiyorum, değilse isimleri tek tek elle yazmak zorunda kalacam. teşekkür ederim

örnek dosyam

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
linkte sorun var.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
adı soyadı vergi no tutar
---------- ------- -----
xxx aaa 123 120 ytl
xxx aaa 123 150 ytl
yyy bbb 124 350 ytl
yyy bbb 124 250 ytl
yyy bbb 124 100 ytl

genel olarak liste böyle, benim istediğim aşağıdaki şekile otomatik gelmesi, alt toplamalrı hallettim istediğim isimleri ben elle yazmayayım ikinci listeye kendi aktarsın.

adı soyadı vergi no tutar
---------- ------- -----
xxx aaa 123 270 ytl
yyy bbb 124 700 ytl

ekteki dosyanın linkinde sorun var, ama örnek bu şekilde.
acil ihtiyacım var kısa bir çözüme excelde yeniyim çünkü, karmaşık formülleri şu anda çözmem zor.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Örneğiniz ektedir. Butona bastığınızda B sütundaki verilerinizi G sütununa benzersiz olarak yazacak ve o kişiye ait tüm toplamları yazacaktır. Ben 5000 olarak sınırladım siz kendinize göre ayarlarsınız.